استفاده از عناصر بازی در طراحی بسته بندی | شرکت کارتن لاین

استفاده از عناصر بازی در طراحی بسته بندی

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که بسته بندی محصول شما می تواند رابطه عاطفی با مشتریان شما ایجاد کند؟ در مورد کمک به مشتریان برای تفریح چطور؟ استفاده از بازی در طراحی بسته بندی ، مشتری ها را به سمت تجربه های تعاملی با بسته بندی یک محصول سوق می دهد که اغلب منجر به ارتباط بیشتر با یک نام تجاری و محصولات آن می شود.

اما دقیقا منظور از استفاده از عناصر بازی در طراحی بسته بندی چیست و چگونه کار می کند؟ چه کاربردهایی در حوزه بسته بندی دارد؟

در این مقاله ، به چند نمونه از عناصر بازی ، نگاهی خواهیم انداخت. تعریف کاملی از این عمل ارائه خواهیم داد و روشنگری در مورد استفاده از عناصر بازی در بسته بندی های مدرن را بیان می کنیم.

سفارش کارتن بسته بندی
در :: کـــارتن لایـــن ::

ما تنها یک کارتن سازی نیستیم
ما یک مشاور در زمینه بسته بندی هستیم. ما از ابتدای فرآیند تصمیم گیری تا تحویل کارتن بسته بندی در کنار شما هستیم.

مشاوره رایگان : ۸۲۱ ۸۲۲ ۲۲ ۰۲۱
شرکت کارتن سازی کارتن لاین

Gamification چیست؟ | شرکت کارتن لاین

Gamification چیست؟

 

gamification یا همان استفاده از بازی در طراحی بسته بندی ، فرآیندی است برای افزودن پویایی طراحی بازی و چندین عنصر بازی برای تبدیل یک شی ساده به یک ماژول بازی تعاملی ، این روش می تواند مواد آموزشی و بسته بندی محصولات را ، به موارد قابل بازی تبدیل کند.

به عبارت ساده ، شما می توانید gamification را ، فرایندی برای تبدیل چیزی که یک بازی نیست ، به یک بازی در نظر بگیرید.

این فرایند ، ارتباط عمیقی با روانشناسی و سایر عناصر یک بازی دارد که می تواند تجربه کاربر را به شدت افزایش دهد. gamification ، پویایی های طراحی بازی و سایر عناصر بازی را به تجارب غیر مرتبط با بازی ، شیوه های آموزشی ، بسته بندی محصول و غیره پیاده سازی می کند.

استفاده از بازی در طراحی بسته بندی ، برای ارتقاء تجربه کاربر نهایی از روانشناسی و عناصر مرتبط با آن در طراحی بازی ، ویدیو ، بازی های تخته ای ، کارت ها و غیره استفاده می کنند.به عنوان مثال ، گیمیفیکیشن ( gamification ) برای معرفی بازی ، در آموزش کارکنان برای شغل آن ها استفاده می شود.

به طور کلی ، مطالعات نشان داده اند که ، فرآیند های عنصر بازی در طراحی بسته بندی ، نتایج مثبتی در افراد و تعامل آن ها با بازی ایجاد می کند.

استفاده از بازی در طراحی بسته بندی

استفاده از بازی در طراحی بسته بندی می تواند ، برای ایجاد ارتباط و تعامل عمیق تر با مصرف کننده ، ارائه تجارب آموزشی ، آشکار کردن حس سرگرمی و تمرکز مصرف کنندگان بر روی محصول شما ، مورد استفاده قرار گیرد. امروزه نمونه های جالب توجه بسیاری ، از طرح های بسته بندی بازی جدید وجود دارد.

پیشرفت های مدرن در فناوری ، منجر به استفاده از برنامه های واقعیت افزوده ، برای بازی سازی محصولات با تجارب دیجیتال شده است که می تواند آموزش و سرگرمی ارائه دهند. برنامه های مدرن عنصر بازی ، اغلب به فناوری های دیجیتال متکی هستند.

 این روزها ، نمونه های بسیار خوبی از چنین بسته بندی های وجود دارد و شانس این وجود دارد که در سال های آینده ، شاهد برخی از جلوه های کاملا دیدنی و بسیار خلاقانه از عناصر بازی در لوازم بسته بندی باشیم

با ظهور واقعیت افزوده و گسترش لوازم بسته بندی تعاملی به بازارهای مختلف ، منصفانه است که بگوییم ، آینده گیمیفیکیشن بسته بندی ، هم برای برند ها و هم برای مصرف کنندگان ، روشن خواهد بود.

این بازار در سال 2018 معادل پنج و نیم میلیارد دلار ارزش گذاری شده بود و تخمین زده می شود که تا سال 2024 بیش از %30.31 رشد کند. گزینه های بی پایانی وجود دارد که می توانید هنگام استفاده از عناصر بازی در بسته بندی ، به آن ها فکر کنید. با این روش ، ارتباط عمیق تری با مشتریان خود برقرار می کنید و به آن ها اجازه می دهید که از بسته بندی محصول لذت ببرند.

این ارتباط عمیق تر مصرف کنندگان را بر روی محصول شما متمرکز می کند و می تواند ، به افزایش فروش منجر شود. جالب تر اینکه ، استفاده از این روش در بسته بندی ، با این که اصلاً مفهوم جدیدی نیست ، اما از آنجا که ، آن طور که باید ، افراد زیادی از این تکنیک برای پتانسیل واقعی آن استفاده نمی کنند ، معمولا عامل رقابت چندان مهم نیست.

در هر حال ، استفاده از عناصر بازی در بسته بندی ، ساده ترین کار نیست. اما خارج شدن از منطقه راحتی برای این اجرا ، ارزش پاداش نهایی را دارد.

استفاده از بازی در طراحی بسته بندی | شرکت کارتن لاین

چرا باید از عناصر بازی در طراحی بسته بندی استفاده کرد؟

 به عنوان تکرار بسته بندی های تعاملی ، بسته بندی های گیمیفیکیشن ( gamification ) ، چیزی برای ارائه به مصرف کننده دارند که سایر اشکال بسته بندی آن را ندارند. استفاده از بسته بندی های گیمیفیکیشن ، در شرکت های رقیب با بسته بندی استاندارد ، نقش مهمی دارد.

این تعداد دروغ نیست. استفاده از بازی در طراحی بسته بندی ، منجر به افزایش فروش می شود. بازار جهانی این بسته بندی در سال 2018 حدود 6.8 میلیارد دلار ارزیابی شده بود و پیش بینی می شود ؛ این رقم تا سال 2024 به 40 میلیارد دلار برسد.

همان طور که قبلا هم در مورد آن بحث شد ، کاملا مشهود است که بسته بندی گیمیفی ، یک بسته بندی تعاملی است که می تواند چیزی را در اختیار مصرف کننده قرار دهد که انواع دیگر بسته بندی آن را ندارند.

اگر از این بسته بندی ها استفاده کنید ، از محصولاتی که در بازار به طور سنتی بسته بندی شده اند ، برتری پیدا می کنید. زیرا این نوع بسته بندی ، فروش را افزایش می دهد.

دلیل پر مخاطب بودن این عناصر طراحی این است که ، مردم را از طریق جذابیت سرگرم کننده جذب می کند که منجر به وفاداری به مارک تجاری ، تبلیغات دهان به دهان ، اشتراک اجتماعی ویروسی و انبوهی از پویایی های افزایش فروش می شود.

 بسته بندی های استاندارد ، در تضاد کامل با بسته بندی های گیمیفی ، بسیار شرکت محور هستند. این محصولات ، به طور انحصاری بر روی شرکت تمرکز می کنند. در صورتی که یک بسته بندی ای که در طراحی آن از عناصر بازی استفاده شده ، روی مصرف کننده متمرکز است و به ایجاد تجربه بهتر ارزش می بخشد.

ایجاد یک تجربه به یادماندنی و لذت بخش برای مصرف کننده ، با مواردی که اغلب از بسته بندی محصول شما غافل می شوند ، رابطه بی نظیری با مصرف کنندگان شما ایجاد می کند. این به طور موثر ، آن ها را به رابطه عمیق تری با برند شما ، محصولات شما و بسته بندی خود محصول می کشاند.

استفاده از بازی در طراحی بسته بندی | شرکت کارتن لاین

گیمیفیکیشن در بسته بندی 2020 و فراتر از آن

این بسته بندی ها در سال 2020 رواج بسیاری پیدا کردند و همه ما انتظار داریم که با گذشت زمان ، تعداد برنامه های بسته بندی شده و نمونه های تصاعدی بیشتری داشته باشیم. به نظر می رسد که استفاده از بازی در طراحی بسته بندی شما ، یک پویایی بالقوه گران است.

جنبه های استفاده از بازی در طراحی بسته بندی می تواند ، در روش های موثر تر و در عین حال مقرون به صرفه تری نیز اجرا شود. با کمی خلاقیت ، بسته بندی های گیمیفیکیشن ، فرصت های منحصر به فردی را برای تعامل با مصرف کنندگان فراهم می کند و آ ن ها را از طریق تجارب گرافیکی ، به برند خود نزدیک می کند.

به عنوان یک شرکت تولیدکننده ، درگیر کردن مشتریان با استفاده از ویژگی های مختلف محصول ، باید یکی از مهمترین نگرانی های شما باشد. همان طور که از قبل می دانید ، بسته بندی محصول نقش بسزایی در این زمینه دارد.

 تا به اینجا متوجه شده اید که اگر می خواهید مشتریان از بسته بندی محصول شما لذت ببرند ، باید بگوییم که یک بسته بندی که در آن از عناصر بازی استفاده شده است ، می تواند کمک قابل توجهی به شما کند. نتیجه نهایی آن چنین است که ، مشتریان متعهد تری خواهید داشت.

کلام آخر

به طور کلی ، استفاده از بازی در طراحی بسته بندی ، یک روش سرگرم کننده و در عین حال غالبا نادیده گرفته شده ، برای حل برخی از رایج ترین و در عین حال چالش بر انگیز ترین موانع تجارت است. مشاغل تجاری ، صرف نظر از اندازه ، با چالش های خاصی روبرو هستند. اما همه این مشکلات ، راه های مشترکی برای غلبه بر آن ها دارند. یک روش کاربردی و اغلب فراموش شده این است که ، عنصر بازی را به فروشگاه خود وارد کنید.

با مراجعه به یک شرکت طراحی بسته بندی متخصص و حرفه ای میتوان شروع به تولید بسته بندی های گیمیفیکیشن ( gamification ) و استفاده از بازی در طراحی بسته بندی کرد ؛ تا علاوه بر جلب رضایت مشتری ، فروش محصول را افزایش داد.

سفارش خرید کارتن از کــارتن لایــن

ما در کارتن لاین آماده ایم تا به شما تمامی مراحل کار را توضیح دهیم. فرآیند سفارش یا خرید یک کارتن بسته بندی پیجیده است و نکات ریز زیادی دارد.

Ebook

به اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا