اهمیت بسته بندی لوازم یدکی | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

نکات مهم در بسته بندی لوازم یدکی خودرو

شاید تعجب کنید اما در اکثر موارد مصرف کنندگان یک کالا نه به علت کیفیت آن کالا ، بلکه به خاطر نوع بسته بندی مناسب آن اقدام به خرید می کنند. این مساله برای بسته بندی لوازم خودرو خودرو نیز کاملا صدق می کند. اگر شما در حوزه خرید و فروش قطعات خودرو فعالیت دارید، بهتر است که با نکات و اصول صحیح بسته بندی لوازم یدکی خودرو کاملا آشنایی داشته باشید.

معمولا قطعات یدکی در کارتن لوازم خودرو قرار داده می شوند، اما علاوه بر کارتن گزینه های دیگری نیز وجود دارند تا شما از آن استفاده کنید. ما در این مقاله در کنار شما هستیم تا به مهم ترین اصول و نکات در این زمینه اشاره کنیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

سفارش کارتن بسته بندی
در :: کـــارتن لایـــن ::

ما تنها یک کارتن سازی نیستیم
ما یک مشاور در زمینه بسته بندی هستیم. ما از ابتدای فرآیند تصمیم گیری تا تحویل کارتن بسته بندی در کنار شما هستیم.

مشاوره رایگان : ۸۲۱ ۸۲۲ ۲۲ ۰۲۱
شرکت کارتن سازی کارتن لاین

اصول بسته بندی لوازم یدکی خودرو

نمونه ای از بسته بندی لوازم یدکی خودرو | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

هر چند که در بسته بندی صحیح لوازم یدکی خودرو نکات بسیار زیادی وجود دارد که امکان دارد نسبت هر کدام از قطعات متفاوت باشد. اما ما در ادامه به مهم ترین نکات اشاره خواهیم کرد که در بسته بندی بسیاری از قطعات کاربرد دارد.

 • استفاده از محفظه مناسب

پیش تر اشاره کردیم که کارتن لوازم خودرو یکی از پرکاربردترین محفظه ها برای بسته بندی لوازم یدکی است. اما علاوه بر آن موارد دیگری نیز وجود دارند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. با این حال ، بسیار مهم است که شما محفظه ای را انتخاب کنید که بیشترین انطباق را با قطعه مورد نظر داشته باشد. در این خصوص باید به جنس لوازم یدکی ، وزن ، ابعاد و اندازه آن دقت کنید.

 • استفاده از ضربه گیر یا پلاستیک حباب دار

برخی از قطعات یا متعلقات لوازم یدکی خودرو به گونه ای هستند که ممکن است با کوچکترین ضربه دچار آسیب شوند. بنابراین برای حفاظت از آنها حتما از ضربه گیر استفاده کنید. ضمن آنکه می توانید از پلاستیک حباب دار در داخل کارتن لوازم خودرو استفاده کنید.

البته در بسیاری از مواقع بهتر است قطعات ظریف را از قطعه اصلی جدا کرده و در یک محفظه پلاستیکی جداگانه قرار دهید. همچنین هنگام حمل بار نیز بهتر است به این گونه قطعات و متعلقات توجه کافی داشته باشید

 • تمیزکاری

یکی دیگر از نکات مهم در بسته بندی لوازم یدکی ، تمیزکاری آنها قبل از بسته بندی است. امکان دارد برخی از قطعات در داخل انبارها گرد و غبار بر روی آنها نشسته باشد یا آنکه روغنی و تمیز نباشند. بنابراین بهتر است قبل از بسته بندی حتما آنها را پاک و تمیزکاری کنید.

 • استفاده از فوم و یونولیت

لوازم یدکی خودرو هر چند هم که استحکام داشته باشند، اما نیاز است که شما مراقبت های لازم را به هنگام بسته بندی در خصوص آنها اعمال کنید. یکی از بهترین کارها در این خصوص ، استفاده از فوم و یونولیت در داخل کارتن لوازم خودرو است.

 • اطمینان از محکم بودن بسته بندی

از کارتن لوازم خودرو یا هر وسیله دیگری که برای بسته بندی استفاده می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که به صورت اصولی بسته شده باشد. در غیر اینصورت میزان آسیب پذیری آنها بسیار بالا خواهد رفت. استفاده از نوار چسب یکی از بهترین راهکارها برای این کار است. هر چند که برخی از محفظه ها نیز خود داری زیپ هستند.

 • تغییر شکل برخی از قطعات

برخی از لوازم یدکی خودرو وجود دارند که شکل نامتعارفی دارند. به گونه ای که به آسانی نمی توان آنها را در یک جعبه یا کارتن لوازم خودرو بسته بندی کرد. بهترین راهکار آن است که در صورت امکان آنها را تغییر شکل دهید تا در بسته بندی مناسب جا داده شوند. در غیر اینصورت می توانید از کارتن های بسیار بزرگ استفاده کنید.

در بسته بندی نکات دیگری نیز وجود دارد. اما قبل از هر چیزی باید به قطعه مورد نظر و ویژگی ها آن از قبیل اندازه ، ابعاد ، جنس و برخی موارد دیگر توجه کنید.

انواع بسته بندی لوازم یدکی

انواع مختلفی از بسته بندی لوازم خودرو موجود است که هر کدام از آنها ویژگی های خاص خود را دارند. ما در ادامه به مهم ترین آنها اشاره می کنیم.

 • کارتن لوازم خودرو

یکی از پرکاربردترین بسته ها برای این کار کارتن لوازم خودرو است. چرا که هم قیمت مناسبی داشته و هم بیشتر در دسترس قرار دارد. از طرفی بسیاری از قطعات را می توان به راحتی در آن قرار داد. بسته به اندازه و ابعاد لوازم یدکی می توانید انواع این کارتن را در بازار تهیه کنید.

انواع مدل های کارتن لوازم یدکی در بازار موجود است؛ بنابراین حتما به کیفیت و ضخامت کارتن لوازم خودرو توجه کنید. البته در برخی مواقع بهتر است از بسته های دیگری برای بسته بندی استفاده کرد.

 • کیسه پلاستیکی

این نوع کیسه ها در انواع مختلفی وجود دارند و ممکن است ضخامت و کیفیت هر کدام از آنها نیز متفاوت باشد. اما کیشه پلاستیکی زیپ دار یکی از بهترین آنها است که می توانید متعلقات ظریف را نیز داخل آنها نگهداری کنید.

کیسه های پلاستیکی بسته بندی لوازم یدکی | شرکت کارتن لاین

انواع دیگری از بسته بندی وجود دارد اما مهم ترین آنها همان کارتن و کیسه پلاستیکی است. به عنوان مثال ، بسته های نخی نیز یکی دیگر از انواع مختلف بسته بندی به شمار می روند.

مزایای بسته بندی لوازم خودرو

چنانچه شما باکیفیت ترین قطعات و لوازم یدکی خودرو را نیز تولید و عرضه کنید، اما آن را به شکلی نا مناسب بسته بندی کنید، قطعا نباید به فروش فوق العاده آن نیز دل ببندید. از مهم ترین مزایای بسته بندی لوازم یدکی خودرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حمل و نقل آسان

مهم ترین مزیت یک بسته بندی اصولی ، حمل ونقل آسان و بدون دردسر است. در بسیاری از اوقات ممکن است کالاهای مختلف به علت بسته بندی نامناسب در حین جابجایی آسیب ببینند.

لوازم یدکی خودرو از جمله کالاهای حساسی هستند که ممکن است با کوچکترین ضربه آسیب ببینند. بنابراین با استفاده از کارتن لوازم خودرو یا سایر بسته بندی های دیگر به صورت اصولی از آنها حفاظت کنید. از طرفی بسته بندی اصولی باعث می شود تا قطعات مورد نظر به درستی و به اندازه در کامیون یا وسیله حمل ونقل مربوطه جای بگیرند.

 • افزایش فروش

یکی از مهم ترین مزایای بسته بندی صحیح لوازم یدکی خودرو را می توان در افزایش فروش خلاصه کرد. چرا که تکنیک های علم فروش و روانشناسی فروش به ما می گوید، بسته بندی یک کالا اولین چیزی است که خریدار آن را خواهد دید. بنابراین هر اندازه که شکیل تر و جذاب تر طراحی شده باشد، قطعا مشتریان نیز بیشتر آن را خریداری خواهند کرد. هر چند که این کیفیت است که در نهایت خرف آخر را می زند.

 • اعتماد مشتریان

در کسب وکار ، اعتماد حرف اول را خواهد زد. شما باید تلاش کنید تا در موارد مختلف این اعتماد را جلب کنید. یکی از بهترین کارها طراحی بسته بندی صحیح و مناسب است.

در بسیاری از مواقع مشاهده می شود که یک کالای حتی باکیفیت ، به علت قرار گرفتن در یک بسته بندی نه چندان مناسب ، بازار خود را از دست خواهد داد. این مساله در خصوص لوازم یدکی خودرو نیز کاملا صدق خواهد کرد.

 • عدم آسیب به قطعات خودرو

لوازم یدکی خودرو بنا به انواع مختلفی که دارند ممکن است نسبت به برخی موارد حساس باشند و در معرض آسیب قرار بگیرند.

به عنوان مثال ، امکان دارد که برخی قطعات نسبت به تابش زیاد نور خورشید حساس باشند یا آنکه تغییرات دمایی باعث از کار افتادگی آنها شود. برف و باران نیز از جمله مهم ترین عواملی هستند که ممکن است بر روی قطعات خودرو تاثیرگذار باشند. از این رو در برخی موارد امکان دارد که کارتن لوازم خودرو چندان برای بسته بندی مناسب نباشد.

بسته بندی اصولی لوازم یدکی خودرو | شرکت کارتن لاین

جمع بندی

ما در این مقاله به اهمیت و همچنین نکات مهم در بسته بندی لوازم یدکی خودرو اشاره کردیم. با این حال ، امکان دارد که نکات دیگری نیز در این خصوص وجود داشته باشد که بسته به نوع قطعه یا لوازم یدکی ممکن است متفاوت باشد و باید به آنها نیز توجه کنید.

علاوه بر این نکات، مهم است که طراحی بسته بندی لوازم یدکی به شکلی مطلوب انجام شود. به طوری که با طراحی منحصر به فرد بسته بندی لوازم خودرو ، شناسایی اجناس را برای مشتریان ساده تر می کند. این امر می تواند موجب جلب اعتماد بیشتر افراد و در نتیجه افزایش فروش شود.

کارشناسان شرکت کارتن سازی کارتن لاین در کنار شما هستند تا سفارش کارتن لوازم یدکی را با در نظر گرفتن همه جوانب انجام دهید و بهترین کارتن را برای محصولات خود خریداری نمایید.

سفارش خرید کارتن از کــارتن لایــن

ما در کارتن لاین آماده ایم تا به شما تمامی مراحل کار را توضیح دهیم. فرآیند سفارش یا خرید یک کارتن بسته بندی پیجیده است و نکات ریز زیادی دارد.

Ebook

به اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا