چطور باید یک بسته بندی لوکس طراحی کرد؟ | شرکت کارتن لاین

چطور باید یک بسته بندی لوکس طراحی کرد؟

خرید کردن یکی از فعالیت های مورد علاقه تمام افراد دنیا با هر سن و جنسیتی است. امروزه محصولات مختلفی در بازار عرضه می شوند که بیشتر آن ها علاوه بر کیفیت بالا ، بسته بندی های بسیار زیبا و شکیل تری حتی از خود محصول دارند. شاید این نکته را ندانید ، اما استفاده از بسته بندی لوکس برای محصولات یکی از ترفند های انواع برند ها است تا در نگاه اول نظر خریدار را جلب کنند.

شاید شما هم صاحب یک برند تجاری یا در فکر راه اندازی یک فروشگاه ارائه اجناس کادویی باشید. در هر دو حالت مهم ترین نکته برای پیشرفت شما در این حرفه ، استفاده از بسته بندی لوکس برای محصولات است. تهیه و طراحی چنین بسته بندی به دانستن نکاتی نیاز دارد که در این مطلب برای شما بیان خواهیم کرد.

نکات لازم برای طراحی یک بسته بندی لوکس

منظور ما از چنین طراحی در واقع تهیه یک جعبه فروش ویژه برای جلب توجه هر چه بیشتر خریداران محصول است.

سفارش کارتن بسته بندی
در :: کـــارتن لایـــن ::

ما تنها یک کارتن سازی نیستیم
ما یک مشاور در زمینه بسته بندی هستیم. ما از ابتدای فرآیند تصمیم گیری تا تحویل کارتن بسته بندی در کنار شما هستیم.

مشاوره رایگان : ۸۲۱ ۸۲۲ ۲۲ ۰۲۱
شرکت کارتن سازی کارتن لاین

مواردی مانند چاپ اشکال متنوع و رنگارنگ روی بسته ، شیوه های جدید باز و بسته شدن جعبه محصول ، پارچه ای یا فلزی و مقوایی بودن بسته بندی ، همه از شیوه های جلب توجه خریدار است که در زیبایی آن نقش زیادی دارد.

  • توجه به احساس خریداران

لوکس بودن یک بسته بندی تنها به جلوه های ظاهری آن محدود نمی شود. کسب وکارهای گوناگون مبالغ هنگفتی را صرف طراحی ظاهری بسته بندی می کنند ، اما به احساس خریداران هنگام لمس جعبه یک محصول توجهی ندارند.

همچنین آن ها صدای جعبه را هنگام بلند کردن آن از قفسه و حتی قدرت بو و توانایی آن برای برانگیختن احساسات شدید در خریداران ، دست کم می گیرند.

در حقیقت ، این همان چیزی است که خرده فروشان معمولی را از برندهای لوکس و ممتاز جدا می کند. خرید لوکس همیشه یک تجربه فوق العاده است ، زیرا مشتریان قیمتی که پرداخت می کنند بیشتر از قیمت خود محصول است.

توجه به احساس خریداران | شرکت کارتن لاین

  • صدای بسته بندی

صدا نقش اساسی و فراتر از تصورتان در بسته بندی و فروش دارد. در واقع محصولات با طراحی معمولی و استاندارد ، معمولا هیچ صدای خاص و متفاوتی ندارند.

ممکن است با خودتان فکر کنید منظور از صدا در بسته بندی لوکس چیست؟ صدا در بسته بندی به معنای آن نیست که آهنگ خاصی را قبل از خرید یا باز کردن بنوازد!

این موضوع را زمانی متوجه می شوید که یک کالا با بسته بندی لوکس پارچه ای را تحویل می گیرید که با ظرافت چین خورده است و درب آن به نرمی باز می شود.

به مواردی مانند سلفون و بسته های پلاستیکی فکر کنید. طراحی و ساخت بسته بندی های پلاستیکی به دلیل ارزان قیمت بودن بسیار رایج است ولی به علت شنیدن یک صدای آزاردهنده زمان باز کردن جعبه ، مورد علاقه مصرف کنندگان نیستند.

همچنین بسته بندی هایی با مقواهای بی کیفیت در اندازه های بزرگ که از نظر حمل مشکل ساز هستند و کارایی چندانی ندارند ، روی تصمیم خریدار تاثیر منفی می گذارند.

  • عطر و بوی بسته بندی

شاید فکر کنید همیشه نمی توان رایحه هایی را به بسته بندی ها اضافه کرد ، اما این یک روش مفید برای افزایش توجه مشتری است.

استفاده از عطرهای ماندگار در بسته بندی های لوکس محصولات کسب وکارهای کشورهای اروپایی رواج دارد و به عنوان یک روش موثر ، مورد توجه قرار گرفته است. پس بهتر است تا جایی که امکان دارد از این روش در طراحی های بعدی خود استفاده کنید.

عطر و بوی بسته بندی | شرکت کارتن لاین

  • طراحی بسته بندی های شاد

در بسته بندی خود از طرح های خسته کننده و تکراری استفاده نکنید. استفاده از رنگ های روشن و تیره در کنار یکدیگر بسیار زیبا هستند و توجه همگان را جلب می کنند. اما استفاده از هر یک از رنگ های روشن و تیره به تنهایی و قرار دادن انبوهی از آن ها روی بسته بندی چندان جالب نخواهد بود.

سعی کنید زمان طراحی بسته بندی لوکس از لوگوها و اشکال مختلف استفاده کنید. بهتر است در طراحی هر بسته با توجه به خاصیت و کارایی آن یا بر اساس مناسبت دادن هدیه ، از رنگ ها و طرح های جذاب استفاده کنید.

از طرفی محصولات لوکس اصلا نیازی به جلب توجه ندارند ، چون هدف یک برند لوکس تنها جذب مخاطب هدف مناسب است.

  • در نظر گرفتن شرایط محیطی

صرف هزینه و وقت برای طراحی یک بسته بندی باورنکردنی زمانی ارزشمند است که شرایط محیطی و نحوه ارسال را در نظر بگیرید. اگر سلامت بسته بندی در هنگام ارسال یا بعد از آن حفظ نشود ، در رقابت با سایر فروشندگان شکست می خورید.

به همین دلیل لازم است عوامل مشکل ساز در محیط و سایر مواردی را در نظر بگیرید که ممکن است بر شرایط بسته بندی لوکس تأثیر بگذارد.

رطوبت بزرگترین چالش برای بسته بندی است. رطوبت باعث خم شدن کارت ، چسبیدن ساتن به قالب و تاب دار شدن پلاستیک می شود. بسته بندی ها باید به شکلی باشند که در برابر رطوبت و فشارهای محیطی مقاومت کنند و برای محافظت بهتر باید هزینه بیشتری صرف کنید.

  • اجازه دهید بسته بندی خودش را نشان دهد

دامی که طراحان بسته بندی زیادی به آن گرفتار می شوند تزئین بسته بندی با یک لوگوی بزرگ است. در واقع برندهای امروزی خلاف آن عمل می کنند.

در دهه های اخیر روال کار محصولات لوکس طرح های ظریف و مینیمال بوده است. جعبه های برند بولگاری یا کیف های برند لویی ویتون را به یاد آورید.

این لوگوها بطور چشمگیری ساده هستند و با ظرافت تمام طراحی شده اند. لوگوهای جدید معمولا کوچک و به دور از مبالغه هستند و توجه را به سمت خود جلب می کنند.

یک محصول لوکس نیازی ندارد برای دیده شدن از هر روشی استفاده کند. در واقع اصلا نیازی به جلب توجه ندارد ، چون برندهای لوکس به خودی خود مخاطب واقعی را پیدا و جذب می کنند.

  • کسالت بار نبودن بسته بندی

باید کاملا تاکید کنیم که بهترین بسته بندی لوکس خاطره خوشی در ذهن مصرف کننده باقی می گذارند. هر کاری باید ظرافت انجام شود و تجربه خرید رضایت حداکثری مشتری را به همراه داشته باشد.

نقطه مقابل آن یک محصول ارزان قیمت با تولید انبوه بوده که لفاف پیچی شده است یا بسته بندی حبابی دارد. شک داریم مشتری از چنین بسته بندی رضایت داشته باشد. محصول کاملا قابل دیدن است و به سختی می توان آن را بیرون آورد.

بنابراین برای یک بسته بندی محصول لوکس مطمئن شوید که رضایت مشتری را جلب می کند. ربان های بسته بندی باید مانند ابریشم لیز باشند و درپوش محصولات بدون فشار و به کار بردن زور باز شود.

  • به کار بردن جنس گران و شیک

نکته مهم دیگری که باید برای بسته بندی لوکس در نظر گرفت ، استفاده از جنس با کیفیت برای بسته ها است که نه تنها لوکس به نظر بیاید ، بلکه حس لوکس بودن را نیز القا کند.

مشتری می تواند تفاوت میان جنس ارزان یا گران و لوکس را خیلی سریع با دست کشیدن روی محصول تشخیص دهد.

بسته بندی شیک و لوکس باید حس شیک بودن بدهد. استفاده از مواد ارزان و این که سعی کنید از سایر بسته بندی های لوکس تقلید کنید ، به ویژه زمانی که محصول نیز خیلی لوکس است ، باعث می شود برندتان توسط مشتری زیر سوال رود.

به کار بردن جنس گران و شیک | شرکت کارتن لاین

  • اصیل باشید

زمانی که بتوانید با طراحی بسته بندی شیک خلاق باشید ، اصیل نشان دادن بسته بندی به برندتان اصالت و اعتبار می بخشد. مطمئن باشید که چنین بسته بندی نماینده برند و منعکس کننده پیامی می شود که قصد دارید آن را انتقال دهید.

اگر لازم باشد می توانید بسته بندی محصولتان را ساده یا تجملی در نظر بگیرید.

  • ضعیف عمل نکردن در کیفیت

رمز موفقیت در بسته بندی شیک پایبندی به یک استاندارد با کیفیت در بسته بندی است. اطمینان از این که نه تنها بسته تان شیک به نظر می آید ، بلکه در واقعیت نیز لوکس و شیک است کلید به دست آوردن اعتماد مشتری خواهد بود.

اگر مشتری مشاهده کند که برندتان از سر و ته بسته بندی محصولی که می خرد می زند ، ممکن است بی نقصی محصول واقعی را زیر سوال ببرد.

پس مطمئن شوید بسته بندی محصولتان کیفیت را زیر سوال نبرده است.

ضعیف عمل نکردن در کیفیت | شرکت کارتن لاین

جمع بندی

راز موفقیت برندهای لوکس توانایی تمرین کنترل است. تمام ویژگی هایی که برای یک بسته بندی تجاری مرسوم وجود دارد یعنی رنگ های روشن ، دوام و مسائل مشابه ، زمان طراحی بسته بندی لوکس می تواند کاملا متفاوت باشند.

هدف این است که برای جلب توجه خریداران تلاش بیش از حد نکنید. هدف باید طراحی بسته بندی باشد که آن ها را به سمت شما جلب کند.

همچنین حداقل روی کاغذ باید اینطور به نظر برسد که این بسته بندی برای جلب توجه عموم مردم نیست. به هرحال ، تنها افراد بسیار اندک و فوق العاده متفاوت (و شاید پولدار) به چنین کالاهای خاصی علاقه دارند.

زمان طراحی بسته بندی لوکس آن را به شکل یک راز درآورید و حس تعلیق و کنجکاوی را در آن زیاد کنید. لوکس بودن شما ربطی به محبوب بودنتان ندارد. همه چیز به معنای بودن به شکلی است که کاملا متفاوت و غیرقابل تقلید باشید.

سفارش خرید کارتن از کــارتن لایــن

ما در کارتن لاین آماده ایم تا به شما تمامی مراحل کار را توضیح دهیم. فرآیند سفارش یا خرید یک کارتن بسته بندی پیجیده است و نکات ریز زیادی دارد.

Ebook

به اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا