جدا کننده مقوایی یا کارتن مقسم | شرکت کارتن لاین

جدا کننده مقوایی یا کارتن مقسم چیست و در کجا کاربرد دارد؟

احتمالا تا به حال نام مقسم کارتن یا جدا کننده مقوایی را کمتر شنیده باشید. در حالی که ممکن است بارها از آن استفاده کرده باشید. کارتن ها انواع بسیار زیادی دارند که هر کدام مزایا و کاربردهای خاص خود را دارند. برخی از انواع کارتن برای بسته بندی های صنعتی کاربرد دارند. در حالی که برخی دیگر از آنها علاوه بر بسته بندی صنعتی ، برای مصارف شخصی و سایر حوزه ها نیز کاربرد دارند.

جدا کننده های مقوایی از آن دست کارتن هایی است که کاربرد بسیار زیادی در صنایع و همچنین زندگی روزمره دارد. با این حال ، شاید کمتر اسم آن را شنیده باشید یا با مزایای آن کمتر آشنایی داشته باشید. بنابراین پیشنهاد می کنیم در این مقاله با ما همراه باشید تا به تعریف این نوع کارتن و کاربردهای آن بپردازیم.

در این مقاله قرار است ابتدا به تعریف مقسم کارتن و در ادامه به بیان مزایای متعدد آن برای کسب وکارها و مصارف شخصی اشاره داشته باشیم. ضمن آنکه انواع مقسم کارتن را نام برده و آنها را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد. بنابراین تا پایان با ما در این مقاله همراه باشید.

سفارش کارتن بسته بندی
در :: کـــارتن لایـــن ::

ما تنها یک کارتن سازی نیستیم
ما یک مشاور در زمینه بسته بندی هستیم. ما از ابتدای فرآیند تصمیم گیری تا تحویل کارتن بسته بندی در کنار شما هستیم.

مشاوره رایگان : ۸۲۱ ۸۲۲ ۲۲ ۰۲۱
شرکت کارتن سازی کارتن لاین

 

جدا کننده مقوایی یا کارتن مقسم چیست؟

همانگونه که از نام این کارتن برمی آید، کارتن مقسم نقش یک حائل را بازی خواهد کرد که فضا را به دو یا چندین بخش تقسیم بندی می کند. به عنوان مثال ، فرض کنید که شما به هنگام اسباب کشی چندین فنجان دارید که بیم شکسته شدن آنها را به هنگام جابجایی دارید. یک راهکار آن است که با استفاده از کاغذ باطله یا روزنامه فنجان ها را از آسیب دیدن در امان داشت. این کار هر چند که تا حدودی از آنها مواظبت می کند، اما بارها مشاهده شده که در این صورت باز هم مواد و ظروف شکستنی آسیب خواهند دید.

جدا کننده های مقوایی نقش یک نوع حائل یا دیوار حفاظتی را بازی می کنند که از برخورد فنجان ها یا ظرف شکستنی به یکدیگر جلوگیری خواهد کرد. ضمن آنکه فضای محفظه بزرگتر را به گونه ای تقسیم می کند که به بهترین نحو می توان از آن استفاده کرد. شاید در ابتدا به فکر استفاده از این کارتن ها به هنگام اسباب کشی های عادی بیفتید. اما باید گفت که کاربرد کارتن مقسم بیشتر از اینگونه موارد بوده و هم اکنون در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

از طرفی انواع مختلفی از جدا کننده مقوایی وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را داشته و قیمت و کیفیت آنها متفاوت است. ما در ادامه به نوع و جنس کارتن مقسم اشاره خواهیم کرد.

مقسم کارتن | شرکت کارتن لاین

انواع کارتن مقسم را بشناسیم

آن چیزی که انواع جدا کننده مقوایی را از یکدیگر جدا کرده، مواد به کار رفته در ساخت آنها به همراه نوع کاربردی است که هر کدام دارند. در ادامه به معرفی انواع مختلف آنها به همراه ویژگی های هر کدام می پردازیم.

مقوا جداکننده کنگره دار

این نوع از کارتن مقسم را می توان معمولی ترین و البته پرکاربردترین نوع جداکننده مقوا دانست که در اسباب کشی ها نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این جدا کننده های مقوایی از کارتن های کنگره دار ساخته شده و به صورت بخش بندی شده در خواهند آمد. به عنوان مثال ، می توان تعداد ظروف شکستنی قابل توجهی را در آنها جای داد.

از این نوع کارتن مقسم بیشتر برای محصولاتی استفاده می کنند که بزرگ و حجیم بوده یا انکه فاقد شکل و ساختار مشخص باشند. بر روی این نوع مقسم ها می توان انواع طرح ها و شکل های مختلف را کار کرد. همچنین از دیگر مزایای آن می توان به بازیافت کارتن و سازکاری بالا با محیط زیست اشاره کرد.

معمولا بهترین گزینه برای حمل ظرف شیشه ای یا ظروف باریک شکستنی همین کارتن مقسم کنگره دار هستند که به خوبی از این نوع ظروف مواظبت خواهند کرد. این نوع کارتن مقسم معمولا قیمت کمتری نسبت به برخی موارد دیگر از قبیل مقسم نئوپانی دارد.

 

کارتن مقسم نئوپان برش داده شده

جنس این نوع جدا کننده های مقوایی معمولا از نئوپان است. بنابراین می توان ادعا کرد که میزان مقاومت و پایداری آن نسبت به نمونه قبلی بیشتر خواهد بود. بنابراین می توان اجسام سنگین تر را نیز در آن جای داد. خصوصا انکه قطر و ضخامت این مقسم متفاوت بوده که برای اجسام سنگین می توان از مقسم هایی استفاده کرد که قطر بزرگتری دارند.

از دیگر مزایای این محصول می توان به روکش دار بودن آن اشاره کرد. به نحوی که می توان از روکش سولفات سفید ، پلی رنگ یا پلی واکس استفاده کرد که جذابیت و ماندگاری آن را چندین برابر خواهد کرد. علی رغم اینکه مواد اصلی این نوع مقسم از نئوپان بوده اما وزن آن چندان بالاتر از نمونه قبلی نیست. با این حال ، می توان ادعا کرد که قیمت این نوع جداکننده به مراتب بالاتر از نمونه پیشین است.

 

جدا کننده مقوایی ساده

این نوع از مقسم کارتن صرفا به صورت صفحاتی جدا از هم بوده که از آنها به صورت جداگانه برای بخش بندی و جدا کردن اشیاء مختلف از هم استفاده می کنند. این نوع از مقسم شباهت زیادی به نمونه اول دارد. با این تفاوت که نمونه اولی به صورت کنگره دار و بخش بندی شده است. این در حالی است که مقسم ساده صرفا صفحات خاصی بوده ، بدون آنکه در کنار یکدیگر قرار گیرند.

ما به سه نوع از جدا کننده مقوایی اشاره کردیم. اما می توان کارتن مقسم را از جنبه های دیگری نیز دسته بندی کرد. به عنوان مثال ، نوع کارتن های به کار رفته در ساخت مقسم را می توان به کارتن دو لایه ، کارتن سه لایه ، کارتن پنج لایه ، کارتن هفت لایه و حتی کارتن های سینگل فیس تقسیم بندی کرد. طبیعی است که هر اندازه تعداد لایه ها بیشتر باشد، کارتن مقسم از ویژگی های به مراتب بهتری برخوردار خواهد بود و برعکس. ممکن است دسته بندی های دیگری نیز در این خصوص وجود داشته باشد که بهتر است با یک فرد کارشناس در این خصوص مشورت کنید.

کارتن های به کار رفته در ساخت مقسم | شرکت کارتن لاین

با انواع کاربرد جدا کننده مقوایی آشنا شویم؟

پیش تر اشاره کردیم که بیشترین کاربرد مقسم ها در جابجایی وسایل و اسباب کشی ها است. اما نمی توان به این موارد خاص نیز محدود شد. چر که دامنه کاربرد این کارتن ها بسیار گسترده تر شده است. چنانچه مصارف شخصی را فاکتور بگیریم ، یکی از موارد کاربرد کارتن مقسم را می توان در صنایع مربوط به شیشه دانست. چرا که شیشه معمولا حساسیت زیادی داشته و نیاز است که از جدا کننده مقوایی حتما استفاده شود.

صنعت دارو نیز یکی دیگر از صنایعی بوده که از جدا کننده مقوایی به وفور استفاده می کنند. این صنایع غالبا از کارتن مقسم کنگره دار استفاده خواهند کرد. صنایع مربوط به قطعه سازی خودرو نیز غالبا از انواع مختلف این جداکننده ها استفاده می کنند. یکی دیگر از موارد پرکاربرد برای استفاده از جدا کننده مقوایی مربوط به مواد و محصولاتی است که به تابش نور خورشید حساس هستند. با این کار به راحتی می توان آنها را از تابش و شدت نور خورشید در امان نگه داشت.

صنایع مربوط به ساخت ابزارآلات و همچنین سرامیک از جمله دو صنعت دیگر هستند که از کارتن مقسم استفاده می کنند. صنایع سرامیک جهت جلوگیری از شکسته شدن و آسیب دیدن سرامیک و ابزارآلات نیز جهت بسته بندی مناسب و بهتر از این نوع کارتن ها استفاده می کنند. علاوه بر این موارد صنایع دیگری از قبیل مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی ، صنایع غذایی ، سخت افزار ، الکترونیک و برخی موارد دیگر غالبا از مقوا جداکننده یا کارتن مقسم استفاده می کنند.

جدا کننده مقوایی | شرکت کارتن لاین

نتیجه گیری

ما در این مقاله به تعریف کارتن مقسم ، انواع مختلف جدا کننده مقوایی ، کاربرد ، مزایا و کارتن های به کار رفته در ساخت آن مانند کارتن های سه لایه ، پنج لایه و ….. اشاره کردیم. با این حال ، قطعا نکات دیگری نیز در این خصوص وجود دارد که به هنگام خرید باید از کارشناسان مربوطه پرسید. بهتر است به هنگام خرید به جنس ، سازنده ، کیفیت مواد به کار رفته ، قیمت و نوع کاربردی که شما از کارتن مقسم دارید، توجه کنید.

سفارش خرید کارتن از کــارتن لایــن

ما در کارتن لاین آماده ایم تا به شما تمامی مراحل کار را توضیح دهیم. فرآیند سفارش یا خرید یک کارتن بسته بندی پیجیده است و نکات ریز زیادی دارد.

Ebook

به اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا