جعبه هارد باکس چیست | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

جعبه هارد باکس چیست؟

منظور از هارد باکس ، جعبه هایی هستند که با استفاده از MDF و مقوا هایی با ضخامت بالا، برای بسته بندی محصولات صنایع مختلف ، به صورت دستی و ماشینی تولید می شوند. جعبه هارد باکس برای بسته بندی محصولاتی مانند: پوشاک ، مواد خوراکی ، بسته بندی هدیه ، ساعت ، گل و بدلیجات در سایز ، رنگ و طرح دلخواه تولید می شوند.

در ساخت هارد باکس از دستگاه های مخصوصی برای برش دقیق مقوا و MDF استفاده می کنند که این برش ها می توانند به صورت خطی یا منحنی انجام شود. در این مقاله به معرفی هارد باکس و عملکرد آن می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

سفارش کارتن بسته بندی
در :: کـــارتن لایـــن ::

ما تنها یک کارتن سازی نیستیم
ما یک مشاور در زمینه بسته بندی هستیم. ما از ابتدای فرآیند تصمیم گیری تا تحویل کارتن بسته بندی در کنار شما هستیم.

مشاوره رایگان : ۸۲۱ ۸۲۲ ۲۲ ۰۲۱
شرکت کارتن سازی کارتن لاین

جنس جعبه هارد باکس

تولید هارد باکس در تهران با استفاده از مقوا های ضخیم و MDF با ضخامت کم انجام می شود. استفاده از این ابزار ها در ساخت جعبه ، سبب استحکام هارد باکس و زیبایی ظاهری آن می شود.

 • ساخت با مقوا

برای ساخت این نوع جعبه با مقوا ، از مقوا های کرجی که در طی فرآیندی از کاغذ های باطله ساخته می شوند، استفاده می شوند. برای ساخت این مقوا ، کاغذ های باطله در مایعی قرار می دهند که پس از مدتی حالتی خمیری به خود می گیرد. سپس با استفاده از دستگاه هایی ، خمیر کاغذ را در اثر فشار به صورت مقوای ضخیم در می آورند. مقوای کرجی از سه لایه ساخته شده و برای ساخت هارد باکس ، بسته بندی کفش ، شیرینی و … استفاده می شود.

 جعبه هارد باکس | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

 • ساخت با MDF

برای ساخت این نوع جعبه از ام دی اف (MDF) با ضخامتی به اندازه 3 میلی متر استفاده می شود. فرآیند ساخت اگر چه کمی زمان بر و هزینه بر است، اما خروجی کار بسیار باکیفیت و مقاوم است. برش چوب MDF تنها با استفاده از دستگاه لیزری انجام می شود که هزینه بسیار زیادی را به همراه دارد.

روش های ساخت هارد باکس

برای ساخت این نوع جعبه به صورت دستی و ماشینی در ابعاد و طرح های مختلف باتوجه به سلیقه مشتری انجام می شوند. برای ساخت آن از روش دستی و ماشینی استفاده می شود که هر کدام از روش ها ، مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. در ادامه به بررسی هر کدام از این روش ها می پردازیم.

 • ساخت به روش دستی

ساخت این نوع جعبه به روش دستی از تنوع بالایی برخوردار است و با استفاده از متریالی که در بازار وجود دارد، می توان جعبه های هارد باکس زیبایی را در سایز و رنگ مختلف تولید کرد. معمولا برای ساخت هارد باکس ، از روش دستی برای ساخت جعبه سوپرایز که یک نوع هارد باکس است استفاده می شود. اگر چه ساخت آن به روش دستی تنوع بالایی دارد، اما برای تولید انبوه و تبلیغات یک برند خاص مناسب نیست.

 • ساخت به روش ماشینی

ساخت جعبه هارد باکس به روش ماشینی ، به دو شکل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک با استفاده از دستگاه های برش و چاپ طرح انجام می شود. ساخت این نوع جعبه به روش ماشینی گزینه مناسبی برای تولید هارد باکس به صورت عمده است.

در ساخت هارد باکس به روش ماشینی تمامی جعبه ها یک میزان و به صورت دقیق برش داده می شوند. همچنین می توان لوگوی شرکتی را با استفاده از دستگاه چاپ ، روی جعبه ایجاد کرده و برای تبلیغات و برند سازی آن شرکت استفاده کرد.

 • ساخت به روش نیمه اتوماتیک

در روش نیمه اتوماتیک ، تقریبا 90% کارا ها با استفاده از دستگا های برش و چاپ انجام می شود و تنها برگرداندن لبه جعبه ها و اتصال آن به مقوای داخلی با دست انجام می شود. این روش نسب به روش دستی ، با سرعت بالاتر و سفارشات بیشتری انجام می شود.

 • ساخت به روش اتوماتیک

در روش تمام اتوماتیک ، تمام مراحل ساخت از برش مقوا تا چاپ و برگرداندن لبه کار توسط دستگاه های اتوماتیک انجام می شود. این روش گزینه مناسبی برای ساخت هارد باکس با تولید انبوه است و ساخت جعبه هارد باکس در مدت زمان کم و با سرعت بالا انجام می شود.

چاپ بر روی هارد باکس

اولین مرحله در چاپ هارد باکس ، انتخاب یک مقوای نازک برای سطح کار است. سپس با استفاده از دستگاه دایکات ، طرح مورد نظر روی آن چاپ می شود. پس از چاپ طرح ، مقوای نازک را به مقوای کرجی که سبب استحکام جعبه می شود، متصل می کنند.

چاپ هارد باکس با استفاده از دستگاه های مخصوصی انجام می شود و امکان چاپ طرح روی جعبه ای که به روش دستی درسته شده است وجود ندارد.

چاپ بر روی جعبه هارد باکس | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

پوشش جعبه های هارد باکس

بعد از چاپ جعبه هارد باکس ، نوبت به پوشش جعبه است که با توجه به نوع صنایع و بودجه مشتری از نمونه هایی مانند پوشش یووی موضعی و برجسته، پوشش کرافت، پوشش سلفونی مات و یا حک کردن نماد به شکل طلاکوب و نقره کوب استفاده می شود.

 • پوشش کرافت

پوشش کرافت به رنگ کاهی و با بافتی صاف در کشور ایران تولید می شود. امکان تغییر رنگ در پوشش کرافت جود دارد.

 • روکش سلفونی مات

بهترین روکش برای هارد باکس ، روکش سلفونی است که امکان چاپ برند به روش طلاکوب یا نقره کوب روی آن وجود دارد. با توجه به اینکه که تنوع رنگ در روکش سلفونی زیاد است، در ساخت این نوع جعبه برای صنایع مختلف ، از روکش سلفونی به مات به وفور استفاده می شود.

 • پوشش یووی موضعی

یووی موضعی یک پوشش سلفونی است که با استفاده از دستگاه های مخصوص انجام می شود و سبب براق شدن و ثابت شدن چاپ جعبه می شود.

 • پوشش یووی برجسته

یویی برجسته نوعی پوشش ورنی است که سبب براق و برجسته شدن بخشی از چاپ می شود. از این روش برای برجسته کردن لوگو یا نام برند روی جعبه استفاده می شود.

روش برش جعبه های هارد باکس

برای برش جعبه هارد باکس از روش های مختلفی مانند کاتر یا دستگاه برش لیزری استفاده می شود. معمولا برای برش مقوا به روش دستی از کاتر و برای برش به روشی توماتیک از دستگاه لیزری استفاده می شود که مقوا را به صورت یکدست برش می دهد. برای استفاده از این دستگاه ، مقوای کرجی درون تیغه دستگاه قرار داده می شود و سپس دستگاه مقوا را در ابعاد مورد نظر برش میزند.

امروزه دستگاه هایی ، مخصوص برش تولید شده است که شیار هایی را از درون مقوا ایجاد می کند. تنها روش برای برش ام دی اف ، استفاده از دستگاه برش لیزری است که مانند برش مقوا انجام می شود.

 روش برش جعبه های هارد باکس | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

قیمت جعبه هارد باکس

قیمت این نوع جعبه به توجه به جنس کار ، ابعاد جعبه ، تعداد ، نوع پوشش و روش ساخت آن تعیین می شود. قیمت تولید جعبه هارد باکس بر روش ساخت جعبه ، به تعداد سفارش کارتن بسته بندی بستگی دارد. معمولا جعبه هایی که به میزان انبود تولید می شوند، به دلیل خرید عمده مواد اولیه ، قیمت پایین تری دارند.

سفارش خرید کارتن از کــارتن لایــن

ما در کارتن لاین آماده ایم تا به شما تمامی مراحل کار را توضیح دهیم. فرآیند سفارش یا خرید یک کارتن بسته بندی پیجیده است و نکات ریز زیادی دارد.

Ebook

به اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

2 دیدگاه دربارهٔ «جعبه هارد باکس چیست؟»

 1. سلام. ممنون قیمت جعبه هارد باکس آماده برای بسته بندی کاغذ و اسناد رو محبت میکنید؟

  1. روابط عمومی کارتن لاین

   لطفا برای اطلاع از قیمت ها با شماره تلفن 02122822821 تماس بگیرید.

   شرکت کارتن سازی کارتن لاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا