بسته بندی جذاب خرما | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

همه چیز درباره بسته بندی خرما

امروزه هدف از بسته بندی یک کالا علاوه بر محافظت از آن محصول نقش بسزایی در بازار یابی و جذب مشتری دارد. مشتریان بیشتر خرید خود را با توجه به ظاهر زیبای بسته بندی محصولات انجام می دهند. ما در این مقاله سعی داریم که انواع بسته بندی خرما را معرفی کنیم.

خرما این خوراکی پر طرفدار و با ارزش غذایی بالا ، روزگاران زیادی است که غذای اصلی انسان ها خصوصا کشور های خاور میانه بوده است. بهتر است شما هم از این موضوع غافل نباشید و آن را حتما در رژیم غذایی خود بگنجانید.

ممکن است هنگام ورود به فروشگاه های مواد غذایی بسته بندی های متنوعی از آن را در بین قفسه ها ببینید که شما با توجه به نیاز و سلیقه ی خود قطعا یکی را به دلخواه انتخاب می کنید. شاید پیش از اینها طرح بسته بندی یک محصول چندان مهم نبود و اکثر محصولات با شکل های ثابت و تکراری به مردم ارائه می شدند. اما رفته رفته این موضوع اهمیت زیادی پیدا کرد.

سفارش کارتن بسته بندی
در :: کـــارتن لایـــن ::

ما تنها یک کارتن سازی نیستیم
ما یک مشاور در زمینه بسته بندی هستیم. ما از ابتدای فرآیند تصمیم گیری تا تحویل کارتن بسته بندی در کنار شما هستیم.

مشاوره رایگان : ۸۲۱ ۸۲۲ ۲۲ ۰۲۱
شرکت کارتن سازی کارتن لاین

خرمای صادراتی | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

خرما ، یک کالای صادراتی

خرما یک کالای صادراتی و ارز آور در کشور ما محسوب می شود. کشور های اروپایی به دلیل شرایط آب و هوایی کشورشان این محصول را به صورت محدود تولید می کنند و این مقدار نیاز قاره اروپا را تامین نمی کند. از این رو به ناچار باید از کشورهای دیگر این محصول را وارد کنند. بسته بندی شیک خرما تاثیر چشم گیری در انتخاب این کشور ها برای واردات خرما دارد.

هم اکنون کشور های تونس و الجزایر سهم بزرگی در صادرات این محصول دارند. در نتیجه ما برای صادرات بهتر آن و عقب نماندن از رقبای قدرتمند جهانی که در این بازار وجود دارند، باید به نکات ویژه ای در صادرات این محصول توجه کنید.

یکی از مهمترین نکات طراحی مطلوب بسته بندی است. طراحی بسته بندی خرما باید به گونه ای باشد که علاوه بر اینکه محصول را از لحاظ بهداشتی ، فیزیکی و شیمیایی حفظ کند، طرح و گرافیک بسته بندی آن هم خاص باشد. تا توجه مشتریان داخلی و مصرف کنندگان کشورهای دیگر را هم جلب کند.

شرکت های زیادی در ایران بر سر این موضوع با هم رقابت می کنند و هر کدام سعی دارند با ایده های نو در بسته بندی صادراتی خرما ، بازار رقابت را به دست گیرند.

بسته بندی کارتنی خرما | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

روش های ساخت بسته بندی خرما

به طور کلی بسته بندی این محصول با توجه به نوع آن با روش های مختلفی انجام می شود. معمولا در بسته بندی خرما ، کارتن ها با استفاده از منگنه یا چسب به هم متصل می شوند.

  • بسته بندی با استفاده از منگنه

همه ی ما این نوع کارتن بسته بندی را دیده ایم. در این نوع جعبه ها قسمت های مختلف جعبه با استفاده از منگنه به هم متصل می شوند. درب آن و کفی جعبه از هم جدا هستند و در دو جنس پلاستیک یا مقوا تولید می گردند. این نوع از بسته بندی معمولا جعبه های ساده ای دارند.

در حقیقت این نوع از انواع بسته بندی خرما ارزان ترین گزینه برای بسته بندی این محصول محسوب می شود.

همچنین این جعبه در سایز های مختلفی موجود هستند. با توجه به این موضوع قطعا میزان خرمایی که در انواع بسته بندی قرار داده می شود متفاوت است و قیمت نهایی آن با توجه به وزن خرمای موجود در جعبه تعیین می گردد. معمولا بسته بندی های مضافتی و گاها بسته بندی صادراتی خرما اینگونه است.

از این نوع خرما بیشتر برای پذیرایی و مراسمات مختلف عزاداری استفاده می گردد.

  • بسته بندی خرما با استفاده از منگنه و چسب

معمولا خرماهای پر شیره مثل خرما های دشتستان در این نوع طراحی بسته بندی خرما قرار می گیرند؛ این نوع خرما در بسته بندی های سه کیلویی یا چهارکیلویی به صورت فشرده درون جعبه قرار می گیرند.

شرایط فیزیکی تعیین شده برای این نوع خرما هم باید طوری باشد که محصول در سلامت کامل به مقصد برسند. به همین علت در ساخت بسته بندی آن از منگنه و چسب استفاده می شود.

انواع بسته بندی صادراتی خرما

بسته بندی صادراتی خرما یکی از عوامل مهم در فروش بیشتر آن در بازار های جهانی است. بنابراین برای خرمای صادراتی از بسته بندی های لوکس استفاده می شود. اما پیش از آن بهتر است چند نوع خرمای درجه یک که برای صادرات استفاده می شوند را به شما معرفی کنیم.

خرمای پیارم ، مضافتی ، کبکاب ، زاهدی ، شاهانی ، خاصویی و … از انواع خرمای گران قیمتی هستند که معمولا برای صادرات بسته بندی می شوند. پس بهتر است از جعبه های شکیل برای بسته بندی آنها استفاده کرد.

بسته بندی صادراتی خرما | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

  • جعبه صادراتی خرما با مقوای ایندربرد

این نوع بسته بندی ها در طرح ها و مدل های متنوعی تولید می شوند. در انتخاب نوع کارتن بسته بندی خرما معمولا از مقوای ایندربرد که بین مقواها بالاترین کیفیت را چه از نظر بهداشت و چه از نظر کیفیت دارد استفاده می شود.

اگر بخواهیم نمونه ای از این نوع جعبه ها را نام ببریم می توانیم به بسته بندی های خرمای کیبوردی ، جعبه های کشویی که حالت قوطی کبریتی دارند و قسمتی از بسته که کشویی است در پوشش یا رول بسته قرار می گیرد و جعبه های باند رول و…. اشاره کرد.

در این نوع بسته بندی ها معمولا از یک لایه ی سلفونی استفاده می شود تا جعبه ها مقاومت و استحکام بیشتری در مقابل رطوبت داشته باشند. علاوه بر آن قسمتی از بسته بندی صادراتی خرما یا تمام آن شفاف است که قابلیت دیدن محصول موجود در جعبه را برای خریدار فراهم می کند. معمولا مخاطب بسته بندی هایی که محصول درون جعبه قابل مشاهده باشد را بیشتر می پسندد.

  • بسته بندی صادراتی خرما به صورت ایستاده

 یک نمونه دیگر از بسته بندی شیک خرما که در بازار صادراتی موجود است، بسته بندی های ایستاده هستند که در آن خرماها را به صورت ایستاده در یک محفظه ی شفاف قرار می دهند، این نوع از انواع بسته بندی ، حمل و نقل آسان تری دارند و به دلیل متمایز و خاص بودن آن توجه خریدار را به خود جلب می کنند.

این نوع محفظه که خرما ها در آن بسته بندی می شوند از جنس پلی استایرن می باشند که در مقابل گرما ، سرما ، رطوبت ، آلودگی صوتی ، کپک زدگی ، نفوذ حشرات و غیره کاملا مقاوم اند.

  • جعبه صادراتی خرما با کارتن تلسکوپی

یکی دیگر از گزینه هایی که برای بسته بندی خرما کاربرد دارد، کارتن تلسکوپی است. در واقع به کارتن هایی گفته می شود که درب آنها جداست و روی جعبه قرار می گیرد.

نحوه ی طراحی بسته بندی خرما

اما چیزی که در این میان از اهمیت ویژه ای برخوردار است این است که درب بسته بندی خرما به سادگی باز و بسته شود. این امر یکی از مهمترین نکات در طراحی بسته بندی خرماست و نباید از آن چشم پوشی شود.

یک ایده ی جالب توجه و خلاقانه که در برخی از بسته بندی های شیک دیده می شود، این است که طراح به نحوی سعی کرده علاوه بر ارائه محصولش حس خوشایند طبیعت را نیز به خریدار القا کند. مثلا در بعضی از این بسته بندی ها از الیاف طبیعی نخل به صورت تزیینی یا به صورت سبدی که خرماها در آن قرار می گیرند به گونه ای زیبا و چشم نواز استفاده شده است.

از نکات مهمی که طراحان باید در طراحی بسته بندی این محصول به آن توجه کنند آن است که بازار هدف را به طور کامل شناسایی کنند و سایز ، طرح ها و رنگ های پیشنهادی خود را برای بسته بندی محصول با توجه به فرهنگ کشورهای مربوطه انتخاب کنند.

به عنوان مثال کشورهای اروپایی بر خلاف کشورهای عربی ترجیح می دهند که خرما را در جعبه های کوچک تر تهیه کنند.

طراحی بسته بندی خرما | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

کلام آخر

در پایان باید گفت از آنجایی که انتخاب کارتن بسته بندی خرما ، راهی برای معرفی آن به بازار های داخلی و جهانی است. پس در انتخاب و سفارش خرید کارتن بسته بندی باید نهایت تلاش خود را انجام دهیم. تا از این راه بتوانیم به سود آوری قابل توجهی برای کشور دست پیدا کنیم. بخصوص حالا که کشور در شرایط ویژه ای قرار دارد و با توجه به تشدید تحریم های موجود در حوزه صادرات نفتی نیاز به صادرات غیر نفتی نه یک انتخاب بلکه از ضروریات است.

سفارش خرید کارتن از کــارتن لایــن

ما در کارتن لاین آماده ایم تا به شما تمامی مراحل کار را توضیح دهیم. فرآیند سفارش یا خرید یک کارتن بسته بندی پیجیده است و نکات ریز زیادی دارد.

Ebook

به اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا