انواع دستگاه تسمه کش | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

دستگاه تسمه کش و کاربرد آن در کارتن سازی

بسته بندی محصولات مختلف یکی از فاکتور های موثر در میزان فروش آن ها و جذب مخاطب است. یکی از پرکاربرد ترین شیوه های بسته بندی محصولات مختلف استفاده از کارتن است. به همین دلیل پیدا کردن یک دستگاه مناسب و پرکاربرد در کارتن سازی بسیار مهم است. دستگاهی به صرفه که فرایند کارتن سازی را با دقت بالا تکمیل کند و سرعت کار را نیز بالا ببرد. در این مقاله به سراغ بررسی دستگاه تسمه کش ، انواع و کاربرد های آن رفته ایم و به طور خاص کاربرد آن را در کارتن سازی بررسی کرده ایم.

اگر قصد دارد در زمینه کارتن سازی فعالیت کنید، یا در شغل خود به دستگاه تسمه کش نیاز دارید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

سفارش کارتن بسته بندی
در :: کـــارتن لایـــن ::

ما تنها یک کارتن سازی نیستیم
ما یک مشاور در زمینه بسته بندی هستیم. ما از ابتدای فرآیند تصمیم گیری تا تحویل کارتن بسته بندی در کنار شما هستیم.

مشاوره رایگان : ۸۲۱ ۸۲۲ ۲۲ ۰۲۱
شرکت کارتن سازی کارتن لاین

دستگاه تسمه کش و کاربردی های آن

این دستگاه یکی از پرکاربرد ترین دستگاه های بسته بندی است که به منظور بسته بندی کالا های مختلف استفاده می شود. با استفاده از این دستگاه ها می توان تسمه های فلزی یا پلاستیکی را به دور بسته بندی کالا های مختلف پیچید تا حمل و نقل آن ها راحت تر شود.

در صورتی که کالای مورد نظر شما کوچک باشد، برای حمل راحت تر تعدادی از آن ها را در یک کارتن بزرگ تر قرار می دهند. برای حفظ استحکام این کارتن و جلوگیری از ایجاد آسیب در محصولات ، از این دستگاه استفاده می شود.

برای بستن درب کارتن بسته بندی کالا های بزرگ تر نظیر گاز ، یخچال ، تلویزیون و … نیز از این دستگاه برای کشیدن تسمه به دور کارتن استفاده می شود تا حین حمل و نقل آسیب نبینند.

تسمه کشی کارتن | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

 

کاربرد دستگاه تسمه کش در کارتن سازی

به طور کلی برای ساخت کارتن مراحل مختلفی طی می شود و در هر مرحله نیز دستگاه های مختلفی استفاده می شوند.

در مرحله اول لازم است با استفاده از دستگاه ورق سازی ورق های کارتن ها را ساخت و سپس آن ها را در اندازه های استاندارد برش زد. پس از آن با استفاده از دستگاه دیگری کارتن تا شده و حالت مکعبی شکل خود را پیدا می کند. پس از قرار دادن محصول مورد نظر در داخل کارتن باید درب آن را با استفاده از دستگاه مخصوص بست و چسب کرد.

پس از اتمام چسب زنی کارتن است که دستگاه تسمه کش وارد می شود. کاربرد اصلی این دستگاه در کارتن سازی ، استحکام بخشی به بسته بندی ، حمل و نقل راحت تر و جلوگیری از آسیب به کالا در حین حمل و نقل و جابه جایی است. به همین منظور بسته به نوع کالا و اهمیت آن از دستگاه های مختلف با تسمه های فلزی و پلاستیکی استفاده می شود تا دور کارتن بسته بندی را تسمه بکشند.

معمولا کارخانه های بزرگ که روزانه تعداد زیادی محصول تولید می کنند، از دستگاه تسمه کش اتوماتیک استفاده می کنند تا فرایند تسمه کشی کارتن ها با سرعت بالاتری انجام گیرد. اما اگر صاحب یک کارگاه کوچک هستید می توانید از انواع نیمه اتوماتیک یا دستی آن نیز استفاده کنید.

استفاده از انواع دستگاه تسمه کش در کارتن سازی | شرکت کارتن لاین

بررسی انواع دستگاه های تسمه کش

این دستگاه دارای انواع مختلفی است که با توجه به امکانات موجود در آن ها می توان برای تسمه کشی انواع بسته بندی ها از آن ها استفاده کرد. در ادامه انواع دستگاه های تسمه کشی و مزایا و معایب استفاده از هریک از آن ها را بیان می کنیم.

  • تسمه کش بادی

این دستگاه با استفاده از نیروی باد کار می کند و یکی از انواع دستگاه های تسمه کش قابل حمل است. با استفاده از آن می توانید انواع کارتن های بزرگ و حجیم را تسمه کشی کنید و نگران ایجاد آسیب در آن ها نباشید. در زیر این دستگاه یک مخزن پرفشار هوا وجود دارد که با تنظیم آن می توانید تسمه کشی را با فشار مناسبی انجام دهید.

مزیت کار با این دستگاه آن است که استفاده از آن بسیار راحت بوده و نیاز به دقت بالا ندارد. چرا که تسمه کش بادی بدون نیاز به دستگاه برش یا پرچ کلیه مراحل را به طور اتوماتیک انجام می دهد. همچنین تسمه کش بادی امکان استفاده از تسمه های فلزی (PET) ، پلاستیکی (PP) و کریستالی را نیز برای شما فراهم می کند.

وزن بالای این دستگاه امکان کار طولانی مدت با آن را نمی دهد. به علاوه مخزن باد آن هرچند وقت یک بار باید بررسی شده و در صورت نیاز میزان فشار هوای آن تنظیم شود.

دستگاه تسمه کش بادی | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

  • تسمه کش دستی

همان طور که از نام این دستگاه برمی آید، همه مراحل تسمه کشی با دست انجام می گیرد. این دستگاه دارای انواع مختلفی است. برخی از انواع آن امکان برش و پرچ زدن تسمه را نیز برای شما فراهم می کنند. اما در انواع دیگر باید دستگاه های برش و پرچ تسمه را به صورت جداگانه خریداری کنید.

از این دستگاه بیشتر برای تسمه کشی کارتن های مقوایی و چوبی با تسمه های پلاستیکی استفاده می شود. چرا که تسمه های فلزی ممکن است به دست شما آسیب وارد کنند.

اصلی ترین مزیت استفاده از تسمه کش دستی این است که با استفاده از آن می توانید هر کارتنی در هر ابعادی را بسته بندی کنید.

به علاوه وزن آن بسیار سبک بوده و دستگاهی خوش دست است. اما از آنجایی که همه مراحل کار باید توسط انسان انجام گیرد، سرعت کار به شدت پایین می آید و ممکن است اشکالاتی در میزان کشش تسمه یا شیوه پرچ آن ایجاد شود.

تسمه کش دستی | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

  • تسمه کش برقی

تسمه کش برقی دستگاهی است که با تکیه بر نیروی برق به دو صورت اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک فرایند تسمه کشی را انجام می دهد. در صورتی که دستگاه به صورت تمام اتوماتیک باشد ، تنها کافی است کارتن ها را در ورودی دستگاه قرار داده و دکمه آن را بزنید.

کارتن ها از طریق نوار نقاله دستگاه به داخل کشیده شده و تسمه کشی می شوند. مزیت اصلی استفاده از این دستگاه سرعت بالای کار بسته بندی است اما نمی توان از آن برای تسمه کشی کارتن های بزرگ استفاده کرد.

شیوه کار دستگاه تسمه کشی نیمه اتوماتیک مانند نوع اتوماتیک آن است؛ با این تفاوت که شما باید کارتن ها در وسط دستگاه قرار دهید و خودتان مسیر تسمه را هدایت کنید. به همین علت سرعت کار با این دستگاه پایین بوده و از دقت کمی برخوردار است؛ اما با استفاده از آن می توان کارتن های بزرگ تری را تسمه کشی کرد.

دستگاه تسمه کش برقی | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

  • تسمه کش شارژی

این دستگاه درواقع نوعی از دستگاه های تسمه کشی دستی است با این تفاوت که به دلیل استفاده از باتری سرعت بالاتری داشته و برای بسته بندی کالا های سنگین تر و بزرگ تر استفاده می شود. مزیت اصلی این دستگاه حذف کابل برق آن است که حمل و نقل آن را راحت تر می کند. اما به دلیل استفاده از باتری نسبت به دستگاه های دستی معمولی وزن بیشتری دارد.

دستگاه تسمه کش شارژی | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

  • تسمه کش میزی

این دستگاه یکی از انواع تسمه کش های برقی است که برای بسته بندی کالا های سبک و کم حجم استفاده می شود. همان طور که از نام آن مشخص است، تسمه کش میزی یک میز مجهز به نوار نقاله است که به طور اتوماتیک کارتن ها را وارد دستگاه کرده و فرایند تسمه کشی آن ها را انجام می دهد.

مزیت تسمه کش میزی سرعت عمل بالای آن است؛ اما ایراد اصلی آن ابعاد بزرگ و جاگیر بودن است. به علاوه اینکه جابه جایی این دستگاه مشکل بوده و بهتر است همواره در محلی ثابت قرار بگیرد.

دستگاه تسمه کش نیمه اتوماتیک رومیزی | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

سخن پایانی

بسته بندی یک مرحله مهم در صنایع مختلف است؛ چرا که بسته بندی محکم کالا می تواند به شما برای حمل راحت تر و انتقال آن به نقاط مختلف دنیا کمک کند. با استفاده از این دستگاه در فرایند کارتن سازی می توانید استحکام کافی برای بسته بندی محصولتان را حفظ کنید و دردسر مشتریان را برای حمل آن ها کمتر کنید.

در این مقاله از میان انواع دستگاه های کارتن سازی ، به بررسی کاربرد دستگاه تسمه کشی و انواع مختلف این دستگاه پرداختیم تا صاحبان کسب و کار بدانند با توجه به نوع کارشان بهتر است از کدام نوع دستگاه استفاده کنند.

سفارش خرید کارتن از کــارتن لایــن

ما در کارتن لاین آماده ایم تا به شما تمامی مراحل کار را توضیح دهیم. فرآیند سفارش یا خرید یک کارتن بسته بندی پیجیده است و نکات ریز زیادی دارد.

Ebook

به اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا