چرا بسته بندی را فروشنده خاموش می نامند؟ | شرکت کارتن لاین

چرا بسته بندی را فروشنده خاموش می نامند؟

لحظه ای فکر کنید تا آخرین کالایی را که خریده اید به یاد آورید؟ چیزی که خریدید مربوط به خوردن ، نوشیدن ، استفاده کردن یا پوشیدن بود؟ می توانید بگویید بسته بندی آن چه احساسی را در شما ایجاد کرد؟ چه تصویری برای اولین بار به ذهن شما خطور کرد؟ آیا به ایمنی ، طراحی و ظاهر آن فکر کردید؟ در این صفحه قصد داریم در خصوص بسته بندی محصولات به عنوان یک عضو مهم در فرآیند فروش و به اصطلاح فروشنده خاموش ، صحبت کنیم.

بسته بندی ، فروشنده خاموش | شرکت کارتن لاین

سفارش کارتن بسته بندی
در :: کـــارتن لایـــن ::

ما تنها یک کارتن سازی نیستیم
ما یک مشاور در زمینه بسته بندی هستیم. ما از ابتدای فرآیند تصمیم گیری تا تحویل کارتن بسته بندی در کنار شما هستیم.

مشاوره رایگان : ۸۲۱ ۸۲۲ ۲۲ ۰۲۱
شرکت کارتن سازی کارتن لاین

بسته بندی یک فروشنده خاموش است

 بسته بندی ، اولین چیزی است که مشتری هنگام خرید هر کالایی مشاهده می کند. بسته بندی می تواند شامل جعبه ای باشد که کالا در آن حمل می شود یا کیسه خریدی که کالا در آن قرار داده شده است.

بسته بندی داخلی ، همان چیزی است که باعث می شود محصول شما با خیال راحت در آن قرار گیرد. بسته بندی محصولات ، به عنوان یک فروشنده خاموش کار می کنند. زیرا مصرف کنندگان اغلب ارتباط روانی با آن برقرار می کنند. ممکن است بسته بندی نمایانگر چیزی باشد که برای آنها مهم است یا نماد شخصی که آرزو می کنند.

خریدارانی که نگران زیست محیطی دارند ، ممکن است کالاهای بسته بندی شده در مواد بازیافتی را انتخاب کنند. افرادی که سبک زندگی فعال دارند ، ممکن است محصولی را انتخاب کنند که شامل عکس ورزشکاری است که سرزندگی را تجسم می بخشد.

وقتی وارد یک فروشگاه می شوید ، هزاران چیز وجود دارد که توجه شما را به خود جلب می کند. مثل بوی خاص ، چراغ های داخل فروشگاه ، گوشه های تاریک ، نمایش محصولات ، کارمندان ، لباس های آن ها و غیره.

همه این عوامل باعث ایجاد وجهه تجاری می شود. حرکت به سمت مدل تجارت الکترونیکی به این معنی است که ، این عوامل دیگر سنگین نمی کنند. زیرا به سادگی از بین می روند و جای خود را به طراحی وب سایت ، خدمات آنلاین مشتریان و غیره می دهند.

چنین لحظه ای است که ، بسته بندی به عنوان یک ابزار فروش ، به طور فزاینده ای نقش مهمی دارد. ارسال یک جعبه یک چیز است ، اما ارسال آن برای ایجاد یک اثر به یاد ماندنی چیز دیگری است. ایجاد برداشت ، در نهایت منجر به ایجاد پیوند می شود. بنابراین ، یک محصول لوکس نیاز به یک راه حل مشخص برای بسته بندی دارد.

بسته بندی ، یک استراتژی بازاریابی یکپارچه برای جذب کردن یک محصول ، به منظور جلب توجه مصرف کننده است. بسیاری از مصرف کنندگان ، قبل از خرید ، یک محصول را با توجه به بسته بندی آن قضاوت می کنند و بسته بندی به معنای واقعی ، هویت یک محصول است.

بسته بندی یک فروشنده خاموش است | شرکت کارتن لاین

اهمیت بسته بندی در بازار فروش

در بسیاری از موارد ، بسته بندی به قدری مهم می شود که ، هزینه آن بیشتر از خود محصول است. بسته بندی یک محصول ، آخرین و بهترین فرصت برای فروش است؛ به همین دلیل از عنوان فروشنده خاموش برای آن استفاده می کنند. هنگام صحبت از تصویر برند ، طراحی محصول و بسته بندی بسیار حیاتی می شود.

در نظر بگیرید که بیش از نیمی از خریدها بر اساس احساسات انجام می شود. به ویژه هنگامی که مشتری مطمئن نیست و باید بین دو مارک کالا یکی را انتخاب کند. تعجبی ندارد که شرکت هایی که به هنر زیبایی شناسی مسلط هستند ، در صدر جدول قرار دارند.

 به یاد داشته باشید که مغز ، مستعد طبقه بندی همه چیز در اطراف ماست. این تنها راهی است که می توانیم تمام چیزهایی را که می بینیم ، می شنویم ، احساس می کنیم یا می دانیم را ، سازماندهی کنیم. پر کردن شکاف یا باز کردن آن در بخش ذهنی ، بسیار مهم است.

چه ما این محصول را با تبلیغات آن مرتبط کنیم ، چه با دوستی که می دانیم از آن استفاده می کند یا با رنگ و طرح بسته بندی ، این عناصر در ذهن ما معنی می شود.

طراحی محصول ، شامل فرم و عملکرد است و برای بسیاری به معنای آغاز تجربه نام تجاری با مشتری است. در برخی موارد ، این امر زمینه ساز وفاداری مشتری می شود. حتی کیسه های خرید با مشتریان صحبت می کنند و بر درک برند تاثیر می گذارند.

اهمیت بسته بندی در بازار فروش | شرکت کارتن لاین

مهم ترین اهداف بسته بندی

موارد خلاصه زیر ، مهمترین اهداف بسته بندی را بیان می کند:

  • محافظت

هدف از بسته بندی محصول یا همان فروشنده خاموش ، محافظت از محصول در برابر آسیب است. بسته بندی محصولات ، نه تنها در حین حمل و نقل از تولیدکننده به خرده فروشی ، از محصول محافظت می کند ، بلکه هنگام نشستن محصول در قفسه های خرده فروشی ، از آسیب دیدن آن ها نیز جلوگیری می کند.

اکثر محصولات ، به نوعی بسته بندی دارند. عنوان مثال: سوپ ها باید یک ظرف دربسته داشته باشند. در حالی که ، سیب ها ممکن است بسته بندی دیگری داشته باشند. بسته بندی ، محصول را در طول زنجیره ی تدارکات خود ، از تولید کننده تا کاربر نهایی سالم نگه می دارد.

محصول را از رطوبت ، نور ، گرما و سایر عوامل خارجی محافظت می کند. این ، مهمترین هدف بسته بندی است. در نهایت ، بسته بندی بیش از محصول واقعی ، غیرعادی نیست.

به خصوص هنگام سفارش کالا از فروشگاه های آنلاین. در کل ، هدف از بسته بندی محافظت است. اما بین یک بسته بندی هوشمند و خوش طراحی و یک بسته بندی بدون طراحی مناسب تفاوت زیادی وجود دارد.

  • جاذبه

 نحوه بسته بندی یک محصول ، ممکن است همان چیزی باشد که مصرف کننده را به تماشای محصول در قفسه های فروشگاه می کشاند. به همین دلیل ، بسیاری از شرکت ها تحقیقات گسترده ای را در مورد طرح های رنگی و انواع بسته بندی محصولات انجام می دهند که بیشترین جذابیت را برای مصرف کننده مورد نظر دارد.

خاص بودن بسته بندی ، قسمت مهمی از مارک کالا و بازاریابی به حساب می آید. یک بسته بندی منحصر به فرد می تواند ، جذابیت محصول را افزایش داده و در نتیجه تمایل به خرید محصول را تحت تأثیر قرار دهد. همان طور که گفتیم ، بسته بندی به اندازه خود محصول مهم است.

هدف آن برجسته شدن در قفسه ، وبسایت ، افزایش فروش ، ارائه اطلاعات مربوط به محصول و افزایش علاقه است؛ به طوری که بتواند نقش فروشنده خاموش را به خوبی اجرا کند.

  • ترویج

 بسته بندی همچنین ، نقش مهمی در به تصویر کشیدن اطلاعات مربوط به محصول دارد. بسته بندی های بیرونی ، ممکن است حاوی دستورالعمل هایی برای نحوه استفاده از محصول یا ساخت محصول باشند.

  • تصمیم خرید را تسهیل می کند

 بسته بندی ممکن است حاوی مواد تشکیل دهنده و اطلاعات غذایی در مورد محصول باشد. این اطلاعات می تواند به فروش وسایل کمک کند. زیرا به مشتریان بالقوه این امکان را می دهد که ، اطلاعات لازم را برای تصمیم گیری در مورد خرید به دست آورند.

اطلاعات موجود در یک بسته بندی ممکن است ، خواننده را وادار به خرید محصول کند. بدون اینکه مجبور شود با کارمند فروشگاه صحبت کند.

  • تفکیک

بسته بندی همچنین می تواند ، یک مارک کالا را از مارک دیگر متمایز کند. از آنجا که بسته بندی محصول می تواند شامل نام شرکت ، آرم و رنگ بندی شرکت باشد ، به مصرف کنندگان کمک می کند تا محصول را در قفسه های فروشگاه ، در میان محصولات رقیب شناسایی کنند.

اگر بسته بندی محصول تغییر کند ، ممکن است درک تجاری از شرکت را تغییر دهد. این بدان معنا نیست که مصرف کننده آن کالا را خریداری نمی کند. اما ممکن است خرید را به تاخیر بیاندازد. تا زمانی که شخص بتواند ، محصول را طبق بسته بندی جدید را شناسایی کند.

  • ایمنی

 مهمتر از همه ، بسته بندی نقش مهمی در ایمن نگه داشتن محتویات دارد. بسته بندی باید حاوی اطلاعات مهمی از محصول و ایمنی آن باشد. به عنوان مثال ، برای محصولات غذایی ، تاریخ بسته بندی و لیست مواد تشکیل دهنده باید به وضوح روی بسته بندی مشخص باشد.

هیچ ماده شیمیایی ، بو و طعم مضر ، نباید از مواد بسته بندی غذایی منتقل شود. چه از مواد مرغوب تولید شود و چه از مواد بازیافتی. علاوه بر این ، اگر حاوی مواد سمی باشد ، باید از روی بسته بندی مشخص شود. تمام این اطلاعات ، باعث افزایش ایمنی محصول برای مصرف کننده می شود.

دو سوم مردم می گویند که ، بسته بندی در تصمیمات خرید آن ها تأثیر بسزایی دارد. یک بسته بندی همچنین می تواند یک داستان کامل در مورد تجارت پشت محصول و تاثیرات زیست محیطی ، اجتماعی و اقتصادی محصول را داشته باشد. این ابزاری برای برقراری ارتباط ارزش های شرکت و مزایای بزرگی است که این محصول برای مصرف کننده به همراه دارد.

اهداف بسته بندی | شرکت کارتن لاین

  • قابلیت استفاده

مصرف کنندگان ، به دنبال بسته بندی مناسب برای اهداف مختلف هستند. آن ها خواستار بسته بندی عملکردی هستند که به طرز باورنکردنی کاربر پسند باشد. قابلیت استفاده از بسته بندی فقط توسط مصرف کنندگان قضاوت می شود.

آن بسته بندی که به راحتی باز و بسته می شود ، پس از استفاده به راحتی جمع می شود و می تواند مورد استفاده مجدد یا بازیافت قرار گیرد ، برخی از نیازهای مصرف کنندگان را برآورده می کند.

کلام آخر

انواع بسته بندی به عنوان فروشنده خاموش ، برای طیف وسیعی از محصولات روزمره ضروری است. در نتیجه ، هر روز بسته بندی های سبز ، نوآورانه ، قابل استفاده مجدد و پایدار تری ایجاد می شود. بسته بندی هایی که موجب صرفه جویی در منابع می شود و با استفاده از حالت تولید بهینه انرژی و مواد اولیه پایدار ، اثر کربن را به حداقل می رساند.

سفارش خرید کارتن از کــارتن لایــن

ما در کارتن لاین آماده ایم تا به شما تمامی مراحل کار را توضیح دهیم. فرآیند سفارش یا خرید یک کارتن بسته بندی پیجیده است و نکات ریز زیادی دارد.

Ebook

به اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا