کارتن بسته بندی لوازم یدکی | شرکت کارتن لاین

۷ عامل موثر در افزایش قیمت کارتن لوازم یدکی + توضیح

قیمت یک محصول تحت تاثیر عوامل متعددی است. قیمت کارتن لوازم یدکی نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. هزینه و قیمت کارتن لوازم یدکی با توجه به ابعاد کارتن و جنس آن متغیر است.

در چاپ و طراحی کارتن لوازم یدکی باید همه جوانب را در نظر گرفت. به طور مثال یک قطعه بستگی به وزن و ابعادی که دارد، باید برای آن کارتن طراحی شود تا آن بتواند وزن قطعه مورد نظر را تحمل کند و مقاومت لازم را برای نگه داری از آن داشته باشد.

همجنین باید مطمئن بود کارتنی که تهیه می شود تا رسیدن به دست مشتریان آسیبی نخواهد دید و ظاهر خود را از دست نخواهد داد و کاملا سالم به مقصد برسد.

سفارش کارتن بسته بندی
در :: کـــارتن لایـــن ::

ما تنها یک کارتن سازی نیستیم
ما یک مشاور در زمینه بسته بندی هستیم. ما از ابتدای فرآیند تصمیم گیری تا تحویل کارتن بسته بندی در کنار شما هستیم.

مشاوره رایگان : ۸۲۱ ۸۲۲ ۲۲ ۰۲۱
شرکت کارتن سازی کارتن لاین

چاپ کارتن لوازم یدکی ، باید متناسب با سایز قطعه مورد نظر باشد و طراحی آن به گونه ای باید باشد که هم اندازه قطعه مورد نظر باشد. و سپس اقدام به چاپ شود.

در نظر گرفتن این عوامل و جزئیات باعث می شود، هم اندازه کارتن متناسب با قطعه شما باشد که این خود به ثابت نگه داشتن محصول در درون جعبه بسیار کمک می کند و هم اینکه از نظر اقتصادی برای شما به صرفه تر خواهد بود چون که از کارتن بیش از حد بزرگ برای محصول خود استفاده نکرده اید.

برای اینکه بتوانید یک کارتن با کیفیت و با هزینه مناسب چاپ نمایید باید حتما این جزئیات را قبل از چاپ کارتن لوازم یدکی در نظر بگیرید.

 

قاعدتا هزینه ای که در روند ساخت کارتن می شود بر روی قیمت کارتن لوازم یدکی تاثیر می گذارد. امروزه با افزایش قیمت کارتن لوازم یدکی ، باید قبل از چاپ آن ، همه عوامل تاثیرگذار را بررسی و تجزیه و تحلیل نمود. تا نهایتا کارتنی با کیفیت و مناست تر برای محصول تهیه گردد.

کارتن بسته بندی لوازم یدکی | شرکت کارتن لاین

تاثیر تعداد لایه های کارتن لوازم یدکی

ابتدا باید گفت که هر کارتن از چند لایه کاغذ که بر روی همدیگر قرار می گیرند ساخته می شود.

کارتن ها در انواع 3 لایه ، 5 لایه و 7 لایه با توجه به نیاز تولید می گردند.

  • کارتن 3 لایه دارای دولایه صاف در بالا و پایین و یک لایه چین دار ( فلوت کارتن) در وسط آن قرار دارد، فلوت کارتن لایه ای چین دار و منحصربه فرد است که برای تحمل و مقاومت بیشتر کارتن در ساخت آن به کار می رود.
    فضاهای خالی بین آن برای کنترل دمای کارتن بسیار مناسب است و باعث می شود کارتن از استحکام و مقاومت بیشتری برخوردار باشد.به مراتب قیمت این کارتن از نوع 5 لایه و 7 لایه کم هزینه تر است.
  • کارتن 5 لایه ، دو لایه بیشتر از نوع کارتن 3 لایه داشته و به نسبت آن نیز از قیمت بالاتری برخوردار است.
  • در کارتن 7 لایه تعداد لایه ها از دو نوع قبل بیشتر بوده و برای کالاهایی استفاده می شود که مسافت های طولانی تری را باید طی کنند تا به مقصد برسند قیمت این نوع کارتن از دو مورد قبلی هزینه بیشتری دربرمی گیرد.

نوع چاپ روی کارتن لوازم یدکی

همچنین نوع چاپی که برای کارتن لوازم یدکی استفاده می شود نیز بر روی قیمت کارتن لوازم یدکی تاثیر دارد.

چاپ روی کارتن های لوازم یدکی به صورت تک رنگ ، دو رنگ ، سه رنگ (چاپ فلسکو) و چهار رنگ (چاپ افست) و لمینتی چاپ می گردد.

باید در نظر داشت که معمولا چاپ روی کارتن قطعات یدکی از جنس لمینت و چهار رنگ می باشد.

چاپ لمینتی با چسبانیدن یک لایه مقوا با چاپ افست است که محافظت و مقاومت بیشتری را در مقابل ضربه ها و عوامل آسیب رسان دیگر دارد. چاپ لمینتی بسیار زیبا و شکیل است و به مراتب هزینه جعبه لوازم یدکی بیشتری را نیز شامل می شود.

چاپ لمینیتی | شرکت کارتن لاین

برای مطالعه بیشتر در مورد کارتن لمینتی به مقاله ” کارتن لمینتی ؛ انتخابی شیک برای بسته بندی محصول ” مراجعه فرمایید.

بازیافت پذیری کارتن قطعات یدکی

همچنین کارتن های مورد استفاده در صنعت قطعات یدکی باید به گونه ای طراحی شوند که قابلیت بازیافت را داشته باشند که به حفظ محیط زیست و نرساندن آسیب به آن کمک کنند.

البته بازیافت پذیری کارتن قطعات یدکی و هر کارتن دیگری ، بستگی به نوع چاپ آن دارد ، دربرگیرنده هزینه های متفاوتی هستند. دقت داشته باشید،کارتن ها قابلیت بازیافت را دارند به همین خاطر امروزه در صنایع مختلف بسیار کاربرد دارند.

نقش تعداد رنگ در هزینه کارتن لوازم یدکی

امروزه در طراحی و چاپ یک کارتن عوامل زیادی در نظر گرفته می شود که بر قیمت کارتن لوازم یدکی تاثیر دارد.

چاپ این کارتن ها به دلایلی از قبیل بازاریابی ، محافظت از محصول ، حفظ محیط زیست و به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی بسیار مورد توجه است.

در نظر گرفتن برخی نکات می تواند هزینه جعبه لوازم یدکی را کاهش داده و کیفیت آن را افزایش دهد.

برخی از قطعات تولیدی محافظت بیشتری را می طلبد و در برابر آب و نور باید از آن ها محافظت شود. در این جا یک لایه مقوایی روکش لمینت بر روی کاغذ چسبانده می شود که در محافظت از محصول بسیار مفید است.

در چاپ کارتن رنگ های گوناگونی نیز به کار برده می شود. مثلا رنگ مشکی در چاپ افست استفاده می شود. در این نوع چاپ چهار رنگ وجود دارد؛ مشکی ، آبی ، زرد و قرمز ( سیستم رنگی CMYK‌ ) و از ترکیب این رنگ ها تنوع رنگی زیادی بدست می آید.

سیستم رنگی CMYK‌ | شرکت کارتن لاین

این نوع چاپ معمولا هزینه کارتن لوازم یدکی زیادی دربرمی گیرد چون که از دستگاه های گران قیمت استفاده می شود .

تیراژ تولید و پیچیدگی طراحی

اگر چاپ کارتن به تعداد زیاد باشد به صرفه تر است و هزینه جعبه لوازم یدکی کمتری دارد.

اینکه کارتن پیچیده طراحی شود یا نه ، بستگی به نوع محافظت از محصول دارد.

ممکن است برای محافظت بیشتر قسمت های مختلف محصول ، پیچیدگی در داخل کارتن نیاز باشد که این کار با مونتاژ صورت می گیرد.

شما باید به خوبی بررسی کنید که محصول شما نیاز به این پیچیدگی در چاپ کارتن دارد یا نه. زیرا همه این عوامل هزینه بیشتری برای چاپ لازم دارند.

پس شما باید مطمئن شوید که قطعه شما نیاز به چه نوع چاپ کارتنی دارد ؛ چراکه نبود یکی از این پروسه ها در چاپ می تواند کاهش هزینه کارتن لوازم یدکی را برای شما در پی داشته باشد.

استفاده از هولوگرام و وکیوم روی کارتن

مورد دیگری که در چاپ کارتن ممکن است هزینه بر باشد برچسب هولوگرام قطعات یدکی است.

این برچسب بسیار ضروری و نشان دهنده ی اصل بودن محصول شما است. و به نوعی هویت محصول شما را نشان می دهد و برای جلب اعتماد در خرید قطعه یدکی بسیار کارساز است.

همچنین برخی از بسته بندی قطعه لوازم یدکی وکیوم باشد. به این صورت که دستگاه بسته بندی وکیوم عمل پرس کارتن را انجام می دهد تا محصول مورد نظر دچار خرابی و آسیب نشود.

همینطور می توانید برای اطمینان بیشتر کارتن محصول خود را با دستگاه بسته بندی ، شیرینگ کنید. به این صورت که توسط دستگاه ، نایلونی دور محصول قرار می گیرد و با حرارت دستگاهِ شیرینگ به کارتن می چسبد .

استفاده از کاغذ پشت طوسی در ساخت کارتن

استفاده از مقواهای پشت طوسی که از نوع بازیافتی هستند و از قابلیت چاپ بالایی برخوردارند و دارای شفافیت می باشند هم می توانند بسته به نوع قطعه و محصول از آن ها استفاده کرد.

اما معمولا این کاغذهای پشت طوسی برای چاپ و بسته بندی های کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.

در نظر گرفتن همه این عوامل در چاپ کارتن در هزینه سفارش کارتن بسته بندی لوازم یدکی موثر است.

استفاده از کاغذ پشت طوسی در ساخت کارتن | شرکت کارتن لاین

جمع بندی

اگرچه عوامل زیادی هستند که بر هزینه سفارش کارتن لوازم یدکی تاثیر می گذارند اما شما می توانید با بررسی قطعه مورد نظر خود و شرایط نگه داری آن هزینه نسبتا چشم گیری را در چاپ کارتن کاهش دهید.

در این مقاله ما سعی کردیم عوامل هزینه بر در چاپ روی کارتن و همچنین سایر عوامل موثر در قیمت کارتن لوازم یدکی را برای شما بررسی کنیم تا شما بتوانید تصمیم بهتری در این زمینه بگیرید و با بهترین کیفیت و کمترین هزینه کارتن مورد نیاز خود را تهیه نمایید. اما در خصوص هزینه چاپ کارتن اصلا نگران نباشید چون که یک سرمایه گذاری است نه صرفا یک هزینه غیرقابل برگشت. شما عزیزان می توانید با چاپ کارتن باکیفیت و زیبا ، تصویری درست از محصول خود را در نظر مشتریان به نمایش بگذارید.

برای سفارش خرید کارتن لوازم یدکی با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت ، می توانید با ما در کارتن لاین تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما آمده‌اند تا با ارائه بهترین راهکار ، به شما در خرید بهترین لوازم یدکی ، مشاوره دهند.

سفارش خرید کارتن از کــارتن لایــن

ما در کارتن لاین آماده ایم تا به شما تمامی مراحل کار را توضیح دهیم. فرآیند سفارش یا خرید یک کارتن بسته بندی پیجیده است و نکات ریز زیادی دارد.

Ebook

به اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا