جابجایی آسان کالا ها با کارتن بسته بندی | شرکت کارتن لاین

مزایای استفاده از کارتن بسته بندی

مگر می شود اسم بسته بندی به گوشمان خورده و کارتن های مقوایی در ذهن ما مجسم نشوند؟! در واقع کارتن های ساخته شده از مقوا طوری خود را به انسان ها ثابت کرده اند که بدون آن ها کار خیلی از ما لنگ می ماند. از کوچک ترین بسته بندی ها مثل بسته بندی میخ منگنه گرفته تا بسته بندی وسایل بزرگ تر مثل یخچال و ماشین لباسشویی همگی در کارتن های مقوایی بسته بندی می شوند. مزایای استفاده از کارتن در بسته بندی به همین چند مورد ختم نمی شود و موارد زیادی را در برمی گیرد. در این مقاله می خواهیم کمی بیشتر مزایای کارتن بسته بندی را بشناسیم. تا پایان همراه ما بمانید.

تنوع بسته بندی کالا با کارتن | شرکت کارتن لاین

می دانیم که کارتن از کاغذهای بازیافتی تولید شده و وزن سبکی دارد. این جعبه های کارتنی در بسته بندی انواع محصولات از جمله میوه ، خوراکی ، لوازم آرایشی ، لوازم مکانیکی ، برقی ، بهداشتی ، خشکبار و… مورد استفاده قرار می گیرند.

سفارش کارتن بسته بندی
در :: کـــارتن لایـــن ::

ما تنها یک کارتن سازی نیستیم
ما یک مشاور در زمینه بسته بندی هستیم. ما از ابتدای فرآیند تصمیم گیری تا تحویل کارتن بسته بندی در کنار شما هستیم.

مشاوره رایگان : ۸۲۱ ۸۲۲ ۲۲ ۰۲۱
شرکت کارتن سازی کارتن لاین

کارتن ها علاوه بر نظم دادن به وسایل و ابزار ما از آن ها محافظت نیز خواهند کرد. در 80 درصد صنایع از کارتن های مقوایی برای بسته بندی استفاده می شود. اما به طور کلی می توان مزایای کارتن بسته بندی را در چند مورد خلاصه کرد.

  1. انعطاف پذیری

تصور کنید اصلا خبری از جعبه های کارتنی برای بسته بندی های ما نبود و مثلا از شیشه باید استفاده می کردیم. هیچ فکر کرده اید کلی کتاب را چطور در یک یا چند باکس جا خواهیم داد. مثلا در یک جعبه شیشه ای نیم در نیم جز 6 ، 7 کتاب چیز بیشتری نمی توان قرار داد.

اما در کارتنی با همین اندازه می توان کتاب های بیشتری جا داد، بدون اینکه وسط راه نگران شکستن شیشه باشیم. این خاصیت کارتن بوده که قابل انعطاف است و به راحتی می تواند حجمی بیشتر را در خود جا دهد.

کارتن های مقوایی معمولا سازگار بوده و با هر شرایطی کنار خواهند آمد. علاوه بر بحث استفاده در بسته بندی به خاطر کاغذی بودن می توان آن ها را به هر اندازه و شمایلی که می خواهیم در آورده و به بهترین نحو مورد استفاده قرار دهیم.

همین خاصیت انعطاف پذیری یا بهتر است بگوییم سازگار بودن موجب شده تا سازندگان آن ها با هر نوع سفارش و ایده ای که از طرف مشتری ها دریافت می کنند کنار آمده و به راحتی آن را انجام دهند که این یکی از مزایای کارتن بسته بندی است.

  1. قابل استفاده برای انواع محصولات

یکی از خوبی های استفاده از این کارتن های مقوایی کاربرد همه جانبه آن هاست. بسته بندی مواد غذایی ، مواد بهداشتی ، کتاب ، وسایل برقی ، پوشاک ، کفش و … همگی از مواردی هستند که به راحتی در کارتن ها بسته بندی می شوند و در این بسته ها از هرگونه آسیب محفوظ می مانند.

در واقع هیچگونه محدودیتی در استفاده از این کارتن ها وجود ندارد و این عامل خود موجب استفاده از این ابزار در صنایع مختلف و با حجم زیاد است و از مزایای کارتن بسته بندی محسوب می شود.

استفاده از بسته بندی کارتنی برای کالاهای مختلف | شرکت کارتن لاین

  1. وزن مناسب در حمل و نقل

شما یک کارتن را پر از وسیله کنید، خواهید دید که اگر در حمل کردن کارتن بسته بندی شده دچار مشکل شده اید به دلیل وزن وسایل است نه کارتن ؛ چراکه کارتن های بسته بندی وزن بسیار کمی دارند. از مزایای استفاده از کارتن در بسته بندی همین وزن کم آن بوده که معمولا در حمل و نقل های با مسافت بالا استفاده می شود.

شاید تصور کنید بعضی کارتن ها مثل کارتن های لمینتی به دلیل کاربرد چند لایه در ساختشان بسیار سنگین تر اند. اما این یک ذهنیت غلط است؛ چراکه در هر حالت وزن کارتن های بسته‎بندی عملا تاثیر چندانی ندارند. به خاطر داشته باشید سبک بودن از دلایل اصلی کاربرد کارتن های مقوایی در حمل و نقل ها هستند.

  1. محافظت از محصولات

چرا وسایل خود را بسته بندی می کنیم؟ خوب معلوم است، به جهت مراقبت و محافظت از آن ها. وسایلی که برایمان ارزشمند هستند و نمی خواهیم دچار مشکلی شوند را در این جعبه ها جا داده و با گذاشتن آن ها در مکانی امن در واقع از این وسایل مورد علاقه خود محافظت کرده ایم و چه محافظی بهتر از کارتن های مقوایی؟ این نمونه از مزایای کارتن بسته بندی موجب شده تا این وسیله حفاظتی را در اغلب صنایع به کار ببرند.

  1. ایمنی در بسته بندی ها

امینت محصولتان چقدر در اولویت است؟ مگر می شود کسی به امنیت وسایل و ابزاری که قرار است بسته بندی کند اهمیتی ندهد؟!

یکی از مزایای استفاده از کارتن در بسته بندی حفظ امنیت محصول است که باید مد نظر قرار داده شود. حال تصور کنید زمانی که از یک کارتن مادر در بسته بندی خود استفاده می کنیم، دیگر نباید نگران محصولتان نباشید. چرا که بسته بندی مادر از وسایل شما مراقبت خواهد کرد.

همان طور که می دانید به کارتنی که تعدادی بسته کوچک دیگر را در خود جای می دهد کارتن مادر می گویند. در 80 درصد صنایع حتما از کارتن مادر استفاده می شود و کلید موفقیت بسیاری از صنایع در حمل و نقل سالم محسوب می شود.

بسته بندی کارتنی از کالا محافظت میکند | شرکت کارتن لاین

  1. هزینه کم بسته بندی با کارتن

از دیگر مزایای کارتن بسته بندی هزینه های کم آن هاست. در بسیاری از مواقع همین مبحث هزینه ها است که موجب عدم استفاده از برخی مواد در بسته بندی ها توسط مالکان صنایع مختلف می شود.

برخی از صاحبان سرمایه به خاطر ترس از هزینه های جانبی یا به قول خودشان الکی ، حاضرند وسایلشان را بسته بندی نکنند؛ درحالیکه از هزینه های کم کارتن های مقوایی خبری ندارند. این کارتن ها به راحتی و با کم ترین هزینه مورد استفاده قرار می گیرند.

  1. بارگیری ساده

از مزایای کارتن بسته بندی جابه جایی آسان است. کارتن های بسته بندی به دلیل ویژگی های خاصشان از جمله سبک بودن به راحتی قابل بارگیری به وسیه نقلیه نیز هستند. کم وزن بودن آن ها موجب شده تا تنها با حضور یکی دو نفر تعداد زیادی از این بسته بندی ها را در ماشین جا داده و حمل کرد.

این ویژگی حتی باعث شده است تا استفاده از کارتن در اسباب کشی نیز به راهکاری مفید برای جابجایی وسایل تبدیل شود.

  1. بهترین دوست محیط زیست

درست است که روز به روز مصرف کارتن های بسته بندی بیشتر می شود. اما با تولید این جعبه های بسته بندی از کاغذ و مقوای بازیافت شده مجوز استفاده هر چه بیشتر از آن ها در صنایع مختلف از طرف حامیان محیط زیست نیز داده شده و بعد از هر بار استفاده می توان آن ها را به چرخه بازیافت برگرداند. بسیاری از فعالان محیط زیست با توجه به این مورد از مزایای کارتن بسته بندی آن ها را دوستدار محیط زیست می دانند.

همین قابل بازیافت بودن این حس را در مصرف کننده ایجاد می کند که می توان به محتوای درون آن ها و سمی نبودشان اعتماد کرد و این مورد خود یکی از مزایای استفاده از کارتن های مقوایی است. سبک و مقرون به صرفه بودن نیز شرایط را برای فروشنده و تولید کننده محصول راحت تر می کند.

استفاده از کاغذ و مقوای بازیافتی در تولید کارتن | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

جمع بندی

کارتن های مقوایی در بسته بندی مواد مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از مزایای کارتن بسته بندی هر چه بگوییم کم بوده و گویای ارزشمند بودن آن نیست. آنچه که مشهود است کاربرد این کارتن ها در صنایع مختلف نظیر صنایع غذایی و … است؛ به نحوی که بدون وجود آن ها مشکلات زیادی پدید می‌آید.

یکی از بهترین نوع این کارتن ها کارتن مادر بوده که در نوع خود بی نظیر و پر مخاطب است. کارتن های مقوایی این روزها حضور پر رنگی در صنایع مختلف نیز دارند و وجودشان نشان دهنده موفقیت صنعت کارتن سازی در بین سایر صنایع کاربردی است. بهتر است تا هیچگاه ارزش کارتن های بسته بندی در زندگی خود را دست کم نگیریم.

سفارش خرید کارتن از کــارتن لایــن

ما در کارتن لاین آماده ایم تا به شما تمامی مراحل کار را توضیح دهیم. فرآیند سفارش یا خرید یک کارتن بسته بندی پیجیده است و نکات ریز زیادی دارد.

Ebook

به اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا