معایب بسته بندی پلاستیکی و جایگزینی کارتن بسته بندی به جای آن | شرکت کارتن لاین

معایب بسته بندی پلاستیکی و جایگزینی کارتن بسته بندی به جای آن

تقریبا غیرممکن است که روزی را بدون پلاستیک سپری کرده باشیم. پلاستیک ها همیشه در محیط اطراف ما وجود دارند و از بسیاری جهات ، جزئی از فرهنگ مدرن مصرف کننده شده اند. از کیف و لباس های ما گرفته تا بسته بندی هایی که در فروشگاه های مواد غذایی استفاده می شود. پلاستیک ، اساسا همه جا هست. آ ن قدر همه گیر است که ، بسیاری از ما حتی متوجه آن نمی شویم. اما نادیده گرفتن معایب بسته بندی پلاستیکی هزینه دارد.

تولید مداوم پلاستیک و عدم دفع آن ، به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از بزرگترین موانع تلاش های حفاظتی در سراسر جهان است. اما بزرگی این مشکل هنوز برای بسیاری از افراد تعجب آور است. بیایید نگاه عمیق تری به ریشه های آلودگی پلاستیک و گام هایی که برای حل این مشکل در سطح جهان باید برداریم بیندازیم.

سفارش کارتن بسته بندی
در :: کـــارتن لایـــن ::

ما تنها یک کارتن سازی نیستیم
ما یک مشاور در زمینه بسته بندی هستیم. ما از ابتدای فرآیند تصمیم گیری تا تحویل کارتن بسته بندی در کنار شما هستیم.

مشاوره رایگان : ۸۲۱ ۸۲۲ ۲۲ ۰۲۱
شرکت کارتن سازی کارتن لاین

 در واقع پلاستیک چیست؟

 می دانیم که حضور پلاستیک یک مسئله است. اما بسیاری از ما واقعا نمی دانیم که پلاستیک چیست. بدون دانستن این موضوع که پلاستیک از کجا می آید ، درک این که چرا این مشکل وجود دارد دشوار است. اگر بخواهیم تلاش گسترده ای برای کاهش استفاده از این ماده داشته باشیم ، درک این موضوع بسیار حیاتی است.

کلمه پلاستیک ، به هر ماده ای گفته می شود که ، در هنگام ساخت به راحتی شکل می گیرد. از این رو است که ما ، پلاستیک ها را به دلیل مشخصه اصلی آن ها نام گذاری می کنیم.

تمام پلاستیک ها ، از پلیمرهایی ساخته شده اند که از زنجیره های طولانی از اتم های کربن یا هیدروژن هستند و از گازهای نفتی یا طبیعی سرچشمه می گیرند. این ها منابع انرژی تجدید پذیر نیستند. به این معنی که پلاستیک ، ماده پایداری نیست.

پلاستیک چیست؟ | شرکت کارتن لاین

 پلاستیک ها ، حتی اگر از نظر منشا ارگانیک باشند ، ساخته دست بشر هستند. پلیمر های آن ها به گونه ای ترکیب شده و مرتب می شوند که هرگز در طبیعت رخ نمی دهند.

به همین دلیل ، کیسه پلاستیکی به همان روشی که کیسه کاغذی از بین می رود ، تخریب نمی شود و صدها سال طول می کشد تا در طبیعت تجزیه شوند. به طور کلی ، تخریب زیستی طبیعی پلاستیک ، بسیار کند است.

اثرات زیست محیطی پلاستیک و معایب آن

ثابت شده است که پلاستیک ها ، یکی از مخرب ترین موادی هستند که بشر ایجاد کرده است. عمر طولانی پلاستیک به این معنی است که ، به خوبی در دنیای طبیعی ، با عواقب ویرانگر ادغام شده است.

طبق تحقیقات نشنال جئوگرافیک ، تخمین زده شده است که ، فقط %9 پلاستیک بازیافت می شود و %91 باقیمانده ، در محل دفن زباله های ما و به طور فزاینده ای در اقیانوس های ما ، قرار می گیرد.

ما هر ساله بیش از 30 میلیون تن پلاستیک تولید می کنیم که در نهایت 10 درصد این مقدار در دریا است. در صورت عدم کنترل پلاستیک ، تا سال 2050 از تعداد ماهی ها هم بیشتر می شود.

 وقتی پلاستیک تجزیه بیولوژیکی می شود ، به قطعات کوچکتر تقسیم خواهد شد که تقریبا میکروسکوپی است. به این ذرات پلاستیکی ، ” اشک پری دریایی ” نیز گفته می شود. زیرا به راحتی در جریان اقیانوس پخش می شود. این بدان معناست که حیوانات دریایی ، پلاستیک را در تمام سطوح زنجیره غذایی هضم می کنند.

پلانکتون ها و ماهی هایی که از آن ها تغذیه می کنند و حتی توسط انسان ها. اکنون ما سالانه به طور ناخودآگاه ، حضور 11000 قطعه میکروپلاستیک را هضم می کنیم که پیامدهای سلامتی ناشناخته ای به همراه دارند.

اثرات زیست محیطی پلاستیک | شرکت کارتن لاین

اگر پلاستیک خیلی بد است پس چرا ما این قدر به آن وابسته هستیم؟

علیرغم آسیب های زیست محیطی و معایب بسته بندی پلاستیکی ، باید اعتراف کنیم که پلاستیک ماده شگفت انگیزی است. قوی و ضد آب است. همچنین در مقایسه با موادی مانند شیشه ، بادوام و سبک است. به همین دلیل ، پلاستیک ، اکثر مواد بسته بندی ما را ، از بطری ها و شیشه ها گرفته ، تا کیسه ها و سایر بسته بندی ها را به دست گرفته است.

یافتن یک جایگزین با تمام این مشخصات ، کار ساده ای نیست. این اتحاد نامقدس بین پلاستیک و بسته بندی ما ، عامل بسیاری از آلودگی های پلاستیکی ماست.

طبق گزارشات ، بسته بندی یک سوم کل زباله های خانگی ، حدود ۱۹۰ کیلوگرم در سال را تشکیل می دهد. بسیاری از عناصر بسته بندی ، مانند پلاستیک های نرم ، قابل بازیافت نیستند که به زنجیره ای از زباله ها که در محل دفن زباله ها و اقیانوس ها پایان می یابد ، می افزاید.

پس از آن که بسته بندی ، هدف خود را بیشتر از گذشته کرد ، به هر روشی که راحت تر باشد ، آن را از بین می بریم. تقریبا غیر ممکن است که به دنیای بدون بسته بندی فکر کنید. یا حتی رادیکال تر ، جهانی بدون پلاستیک.

راه حلی برای کاهش مصرف پلاستیک

 اگر چه ما در جستجوی راه حلی برای این مشکل پیش می رویم. اما مثل اینکه ، همه چیز قبل از بهتر شدن ، بدتر می شود. افزایش سرسام آور فروش آنلاین ، به معنای حمل و نقل بیشتر کالاها به مشتریان و بسته بندی بیشتر است. چه بخواهیم و چه نخواهیم ، بسته بندی یک ضرورت است.

تعهد بسته بندی صفر ، همان قدر غیر واقعی است که غیر عملی به نظر می رسد. این بدان معنی است که ، راه حل های بسته بندی پایدار و بلند مدت ، تنها راه پیش رو برای مقابله با معایب بسته بندی پلاستیکی است.

راه حل های پایدار برای مقابله با عوارض و معایب بسته بندی پلاستیکی

 در حال حاضر ، کارتن بسته بندی بسیار خوبی در بازار وجود دارد. اما هنوز هم ، به عنوان اصلی نیست که بخواهد آلودگی پلاستیکی را جبران کند. ما در سطح جهانی پذیرفته ایم که ، باید جایگزینی برای استفاده از پلاستیک پیدا کنیم.

اکنون که در یک نقطه بحران قرار داریم ، باید بررسی جدی تری روی این موضوع انجام دهیم. با این حال ، تحقیق و توسعه در مورد طرح ها و مواد جدید ، یک روند آهسته است. آن ها از نظر ایمنی برای مصرف کنندگان و ایمنی در دفع ، نیاز به پارامترهای بسیار دقیقی دارند و این باعث کاهش سرعت نوآوری های جدیدی می شود که در بازار ظاهر می شوند.

اگر بخواهیم راه حل های طولانی مدت برای استفاده از پلاستیک داشته باشیم ، باید تلاش بیشتری در این زمینه انجام شود. تا زمانی که نتوانیم روش هایی برای اصلاح پلاستیک برای کاهش اثرات زیست محیطی پیدا کنیم ، باید کارتن بسته بندی را جایگزین کنیم.

 آیا بسته بندی پایدار از نظر چرخه حیات برای مصرف کننده و کره زمین ایمن است؟

 اصل بسته بندی پایدار این است که ، بخشی از اقتصاد دایره ای است. جایی که منابع به گونه ای طراحی شده اند که ، با استفاده مجدد و بازیافت ، تا آنجا که ممکن است در گردش باقی می مانند و چرخه عمر طولانی تر ، ضایعات را کاهش می دهد.

بسته بندی پایدار | شرکت کارتن لاین

 آیا استفاده از مواد بازیافتی ، استفاده مجدد را به حداکثر می رساند؟

استفاده از مواد بازیافتی یا احیا شده ، به طور گسترده ردپای محیطی بسته بندی را کاهش می دهد. مواد بازیافتی در مقایسه با مواد بکر ، انرژی کمتری در تولید خود مصرف می کنند.

اگر انرژی مصرف شده در هنگام تولید ، بیش از مزایای زیست محیطی طراحی باشد ، پایدار ترین گزینه ها نیست. کاغذ ها و مقواها ، هنوز گزینه های خوبی هستند.

زیرا منابع تجدید پذیری هستند که می توانند ، توسط مصرف کننده ، بازیافت یا دوباره استفاده شوند که بسته بندی را برای مدت طولانی تری در گردش نگه می دارد. با این حال ، گزینه های دیگری نیز وجود دارد که چندان شناخته شده نیستند.

بسیاری از آن ها ، مواد نسبتا جدیدی هستند و استفاده از آن ها ، هنوز در سطح بسیار کوچکی است. همچنین ، اختلافاتی در روند تولید و دفع آن ها وجود دارد.

 کلام آخر

به طور خلاصه ، ما برای حل مسئله پلاستیک و معایب بسته بندی پلاستیکی ، مبارزه بزرگی پیش رو داریم و حل این مسئله ، در تغییر نگرش مصرف کننده و شرکت نهفته است. دید ما کوتاه مدت است و معمولا برای حل نیازهایی که داریم ، راحت ترین گزینه را انتخاب می کنیم. اما با امکان انجام سفارش کارتن بسته بندی ، که اکنون در دسترس هستند ، بهانه های بسیار کمتری برای انواع بسته بندی آسیب رسان به محیط زیست ، باید وجود داشته باشد.

سفارش خرید کارتن از کــارتن لایــن

ما در کارتن لاین آماده ایم تا به شما تمامی مراحل کار را توضیح دهیم. فرآیند سفارش یا خرید یک کارتن بسته بندی پیجیده است و نکات ریز زیادی دارد.

Ebook

به اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا