کارتن سینگل فیس | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

بررسی کارتن سینگل فیس و کاربرد های آن

کارتن و مقوا نقش بسیار برجسته ای در صنعت بسته بندی و موارد متعدد دیگر دارند. انواع مختلفی از کارتن در بازار وجود دارد که کارتن سینگل فیس یا صفحه سینگل فیس یکی از پرکاربردترین آنها است. این نوع کارتن به علت طراحی خاصی که دارد، مقاومت و همچنین کارایی بیشتری داشته و در صنعت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. هر چند که معمولا جنس و مواد به کار رفته در ساخت آن معمولا با جنس به کار رفته در ساخت سایر کارتن های دیگر یکی است.

ممکن است شما هم از آن دست افرادی باشید که بار ها نام صفحات سینگل فیس به گوش تان خورد باشد، اما اطلاع دقیقی از کاربرد ، مزایا ، معایب و حتی چگونگی ساخت و وِیژگی های آن نداشته باشید. در این مقاله با ما همراه باشید تا به این موارد به صورت مفصل اشاره کنیم.

سفارش کارتن بسته بندی
در :: کـــارتن لایـــن ::

ما تنها یک کارتن سازی نیستیم
ما یک مشاور در زمینه بسته بندی هستیم. ما از ابتدای فرآیند تصمیم گیری تا تحویل کارتن بسته بندی در کنار شما هستیم.

مشاوره رایگان : ۸۲۱ ۸۲۲ ۲۲ ۰۲۱
شرکت کارتن سازی کارتن لاین

چگونگی ساخت کارتن سینگل فیس

بد نیست ابتدا بدانیم که اساسا کارتن سینگل فیس چیست و به چه روشی ساخته می شود. در پاسخ باید گفت که در ساخت این کارتن معمولا از چند لایه استفاده می کنند. غالبا یک لایه به صورت کارتن صاف و یک لایه نیز به صورت کارتن شیاردار یا غیرمسطح است.

روش ساخت معمولا به این صورت بوده که دو لایه صاف از پشت و رو ، سطح لایه شیاردار را می پوشانند. بنابراین چنانچه شما از نمای جانبی و لبه کارتن به ن نگاه کنید، متوجه وجود لایه شیاردار در بین دو لایه مسطح خواهید شد.

می توان گفت که لایه شیاردار شاکله اصلی صفحات سینگل فیس را تشکیل می دهند. این لایه ها معمولا انعطاف زیادی داشته و باعث می شوند تا کارتن مذکور به راحتی دور تا دور یک محصول پیچیده شود.

چگونگی تولید کارتن سینگل فیس | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

جنس مواد به کار رفته در ساخت کارتن های سینگل فیس از همان جنس کارتن های معمولی است. با این تفاوت که ممکن است کیفیت مواد به کار رفته در ساخت انواع مختلف آن ها متفاوت باشد.

در یک تقسیم بندی می توان این نوع کارتن ها را به دو دسته اصلی تقسیم کرد. یک دسته شامل سینگل فیس رولی و دیگری سینگل فیس صفحه ای است. هر کدام از این صفحات کاربرد ها و ویژگی های خاص خود را دارند.

با این حال ، معمولا سینگل فیس های رولی کاربرد بیشتری از سینگل فیس صفحه ای دارند که ناشی از ویژگی های خاص آن ها به لحاظ مقاومت و حفاظت از محصولات داخل کارتن است.

ممکن است انواع دیگری از صفحات سینگل فیس نیز در بازار وجود داشته باشند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. اما دو دسته اصلی آن ها همان صفحات رولی و صفحه ای هستند.

کاربرد های کارتن سینگل فیس | شرکت کارتن لاین

کاربرد کارتن سینگل فیس

صفحات سینگل فیس در میان انواع کارتن بسته بندی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. به طوری که معمولا بین 80 تا 90 درصد از این کارتن ها استفاده می شود که به ویژگی های خاص آن ها برمی گردد. اما چنانچه بخواهیم مشخصا به برخی از کاربرد های صفحات سینگل فیس اشاره کنیم، می توان موارد زیر را نام برد.

  • صنایع و کارخانجات

محصولات تولیدی کارخانه ها و صنایع مختلف به بسته بندی مناسبی نیز احتیاج دارند. بسته بندی که آن ها را در برابر آسیب های بیرونی از قبیل سرما، گرما ،برخورد اجسام دیگر ، نور خورشید ، رطوبت ، باران ، برف و موارد مشابه دیگر محافظت کند.

کارتن های مذکور یکی از بهترین وسایل برای این کار است. بیشترین میزان کاربرد کارتن سینگل فیس برای بسته بندی محصولاتی است که شکل عجیب و غریبی دارند و بسته بندی آن به راحتی امکان پذیر نیست. معمولا کارتن های مذکور به علت انعطافی که دارند، بهتر می توانند اینگونه محصولات را نیز در خود جای دهند.

  • صنایع بسته بندی

برخی از صنایع خاص وجود دارند که صرفا در حوزه بسته بندی محصولات مختلف فعالیت دارند. در واقع آن ها معمولا فرآوری خاصی را بر روی محصولات انجام نمی دهند. بلکه تلاش می کنند تا با استفاده از بسته بندی مناسب هم از آن ها محافظت کرده و هم اینکه مشتریان بیشتری برای آن جذب کنند. از جمله این صنایع می توان به واحد های بسته بندی خشکبار یا حبوبات اشاره کرد.

کارتن های سینگل فیس معمولا بهترین گزینه برای کاربرد در صنایع بسته بندی هستند. چرا که هم انعطاف بسیار زیادی داشته و هم مقاومت بهتری نسبت به کارتن های معمولی در برابر آسیب های خارجی دارند.

یکی از کاربرد های مهم کارتن سینگل فیس در تولید کارتن های لمینتی است. به این صورت که لایه لمینت شده روی این نوع کارتن قرار گرفته و بعد فرآیند دایکات انجام می شود.

البته باید به این نکته نیز توجه کرد که معمولا صنایع بسته بندی در حوزه های مختلفی فعالیت دارند و امکان دارد که در یک حوزه خاص حتی کارتن ، جنس مناسبی برای بسته بندی نباشد. بنابراین از سایر محصولات از قبیل کیسه های نخی یا پلاستیکی استفاده شود.

کارتن سینگل فیس مناسب برای صنعت بسته بندی | شرکت کارتن لاین

  • واحد های خدماتی

معمولا بسیاری از واحد های خدماتی نیز به بسته بندی محصولات گوناگون نیاز دارند. اگرچه آن ها واحد خدماتی محسوب می شوند ، اما غالبا برخی اجناس یا محصولات خاص دارند که نیاز به بسته بندی خواهد داشت.

  • واحد های بازرگانی

موسسات و شرکت های بازرگانی از دیگر واحد هایی هستند که به صفحات سینگل فیس نیاز دارند. در حال حاضر بسیاری از محصولات مختلف به صورت اصطلاحا فله ای به آن ها فروخته می شود که نیاز به بسته بندی خاص خود دارند. از جمله آن ها می توان به محصولات کشاورزی ، حبوبات و همچنین خشکبار اشاره کرد.

  • مصارف شخصی

کارتن علاوه بر صنایع و واحد های تولیدی و بازرگانی مختلف ، در زندگی شخصی نیز کاربرد بسیار زیادی دارد که کارتن سینگل فیس نیز از این قضیه مستثنی نیست. همگی ما نیاز داریم تا برخی از وسایل شخصی و خانگی خود را بسته بندی کنیم یا آنکه به هنگام جابجایی منزل از آن ها استفاده کنیم.

صفحات سینگل فیس معمولا بهترین گزینه برای گزینه برای جابجایی و بسته بندی اشیاء و وسایل مختلف هستند.

مزایا و معایب کارتن سنگل فیس

در قسمت های قبل به صورت خلاصه به برخی از مزایای صفحات سینگل فیس اشاره شد که در ادامه به صورت مفصل ترین به آن اشاره می کنیم.

  • انعطاف پذیری

انعطاف پذیری یکی از اصلی ترین مزایای این نوع کارتن است. وجود این مزیت باعث شده تا به راحتی بتوان بسیاری از اجسام و محصولات را در آن ها بسته بندی کرد.

  • مقاومت بالا

یکی دیگر از مزایای این کارتن ، میزان مقاومت بالای آن به نسبت سایر کارتن های معمولی دیگر است. از همین رو معمولا از آن ها برای بسته بندی محصولات سنگین و حساس نظیر جارو برقی و تلویزیون نیز استفاده می کنند. البته این مساله بدین معنا نیست که تحت هر شرایطی این نوع کارتن ها مقاومت لازم را خواهند داشت.

  • حمل و نقل مناسب

صفحه سینگل فیس به علت انعطاف پذیری خاصی که دارد معمولا حمل ونقل آن نیز آسان است. البته غالبا اکثر کارتن ها حمل ونقل آسان تری نسبت به سایر بسته بندی های دیگر دارند.

صفحات سینگل فیس معمولا مزایای دیگری نیز با خود دارند اما مهم ترین آن ها موارد فوق بودند که به آن ها اشاره شد. اما در خصوص معایب نیز باید گفت که معمولا مزایای آن ها نسبت به معایب شان بیشتر بوده و به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین کارتن ها محسوب می شوند.

معایب کارتن سینگل فیس معمولا همان معایب کارتن های معمولی و عادی است. به عنوان مثال طبیعی است که انواع مختلف کارتن نسبت به برخی از محصولات دیگر نظیر محصولات پلاستیکی ، مقاومت کمتری در برابر باران و برف دارند و این مساله کاملا طبیعی است.

ویژگی های کارتن سینگل فیس | شرکت کارتن لاین

  • سازگاری با محیط زیست

از آنجا که کارتن ها از کاغذ و مقوا تولید می شوند، تجدید پذیر و قابل بازیافت هستند. بنابراین می توان آنها را سازگار با محیط زیست دانست.

نکته مهم اینجاست که در بسیاری از موارد می توان از این کارتن ها به جای پلاستیک که یکی از مخرب ترین مواد برای کره زمین است، استفاده کرد. مثلا می توان به جای کیسه های حباب دار از سینگ فیس های رولی برای حفاظت از وسایل در بسته بندی ها استفاده کرد.

کلام آخر

ما در این مقاله ابتدا به تعریف و نحوه ساخت کارتن سینگل فیس اشاره کردیم. سپس کاربرد های مهم آن را نام برده و در نهایت به مهم ترین مزایا و معایبش پرداختیم. بهتر است به هنگام خرید این محصولات حتما به نوع کاربردی که قصد دارید آن ها برای داشته باشند، دقت کنید. بدین ترتیب می توانید بهترین گزینه را خریداری کنید.

توجه داشته باشید که ممکن است انواع مختلف کارتن سینگل فیس تفاوت هایی با یکدیگر داشته باشند؛ مثلا جنس و مواد به کار رفته در ساخت آن ها متفاوت باشد. بنابراین بهتر است به هنگام خرید اینگونه مسائل را از فروشنده جویا شوید تا بهترین گزینه را خریداری کنید.

سفارش خرید کارتن از کــارتن لایــن

ما در کارتن لاین آماده ایم تا به شما تمامی مراحل کار را توضیح دهیم. فرآیند سفارش یا خرید یک کارتن بسته بندی پیجیده است و نکات ریز زیادی دارد.

Ebook

به اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا