طراحی کارتن بسته بندی لوازم یدکی | شرکت کارتن لاین

برای طراحی کارتن لوازم یدکی به چه نکاتی توجه کنیم؟

در دنیای امروز ما به یقین می­ توان گفت طراحی های جذاب و با کیفیت در تمام زمینه ها حرف اول را می زند. در این میان طراحی کارتن لوازم یدکی به صورتی متنوع و چشم نواز می توانند در کنار کیفیت لوازم یدکی تولید شده، ارزش کالا های تولیدی را افزایش دهد. علاوه بر این ممکن است شرکت های مختلف، تولید یک محصول مشابه را داشته باشند.

در این جا افزون بر کیفیت قطعه تولید شده، طراحی جعبه و کارتن زیبا و مناسب و مهم تر از آن با کیفیت است که دارای اهمیت بوده و می تواند بر ارزش کالای تولید شده بیافزاید، سبب تمایز برند شما شود و آشنایی بیشتر مشتری با کالای تولید شده شما را در پی داشته باشد.

این جعبه ها باید به گونه ­ای طراحی شوند که در زمان حمل و نقل و ضربه های احتمالی وارد شده به آن ها، حداکثر محافظت را از محصول به عمل آورند. بنابراین مقاومت کارتن لوازم یدکی بسیار حائز اهمیت است. به طوری که در زمان چینش قطعات بر روی همدیگر و فشار وارد آمده بر آن ها آسیب نبینند. همچنین احتمال جذب رطوبت در طول زمان از مواردی است که در ساخت یک جعبه با کیفیت و مقاوم باید مورد توجه قرار گیرد.

سفارش کارتن بسته بندی
در :: کـــارتن لایـــن ::

ما تنها یک کارتن سازی نیستیم
ما یک مشاور در زمینه بسته بندی هستیم. ما از ابتدای فرآیند تصمیم گیری تا تحویل کارتن بسته بندی در کنار شما هستیم.

مشاوره رایگان : ۸۲۱ ۸۲۲ ۲۲ ۰۲۱
شرکت کارتن سازی کارتن لاین

در کنار موارد ذکر شده نگارش روی جعبه نیز برای معرفی قطعه تولید شده می تواند تاثیرگذار باشد.

نکات قابل توجه و مهم در طراحی کارتن لوازم یدکی

در طراحی کارتن مخصوص لوازم یدکی عواملی وجود دارند که باید برای چاپ ، در نظر گرفته شوند. یکی از عوامل بسیار مهم برای مشتریان اطمینان از اصالت محصول موجود در بازار است. در چاپ و طراحی جعبه لوازم یدکی ، همواره باید این نکته را در نظر گرفت که باید به مشتری این اطمینان خاطر را بدهد که قطعه مورد نظر در جعبه دارای اصالت است و مشتری می­ تواند با خیال راحت از خرید خود اطمینان کسب کند.

در واقع به هنگام طراحی جعبه لوازم یدکی باید این نکته را در نظر داشت که داشتن لوگو بر روی کارتن معرف برند و قطعه مورد نظر در جعبه می باشد. لوگو این قابلیت را دارد که با مخاطب ارتباط برقرار کند و سبب می شود یک کالا از سایر کالاها متمایز شود. در واقع گزاف نیست اگر بگوییم که لوگو یکی از مهم ترین عوامل شناخت برند می باشد. همین امر از مزایای چاپ کارتن است که لوگوی مورد نظر بر روی آن درج می شود و معرف برند شما خواهد بود.

نکته بعدی که در طراحی و چاپ کارتن لوازم یدکی باید در نظر داشت هولوگرام یا همان تصویر سه بعدی می باشد که بر روی جعبه نصب می گردد و با افزودن آن، مشتری از تقلبی و جعلی نبودن کالای داخل کارتن اطمینان کسب می کند. لوگو و هولوگرام معرف هویت محصول بوده و باید حتما در محل مناسبی از جعبه که به آسانی قابل دیدن باشد درج شوند.

همچنین طراحی کارتن به صورت گرافیکی نقش بسزایی در بازاریابی دارد. در این خصوص بازخورد های بازار و اجتماع از عواملی است که باید در طراحی کارتن لوازم یدکی به آن توجه ویژه داشت. یک طراحی زیبا و با کیفیت در چاپ کارتن با استقبال مشتریان همراه است.

نکته دیگری که باید به آن در طراحی جعبه لوازم یدکی توجه داشت این است که سایز جعبه با قطعه مورد نظر همخوانی داشته باشد. همچنین در چاپ کارتن باید به رنگ­ بندی آن توجه کرد. رنگ بندی های مناسب برای کارتن باید رعایت گردد که یک عامل مهم در قیمت چاپ کارتن نیز همین رنگ بندی است که به صورت تک رنگ ، دو رنگ ، سه رنگ ( فلسکو ) و چهار رنگ ( افست ) انجام می ­شود.

طراحی جعبه لوازم یدکی | شرکت کارتن لاین

علائم و اطلاعات ضروری مندرج بر روی جعبه

علائم روی کارتن باید دربرگیرنده‌ی موضوع و اطلاعات مربوطه درباره قطعه مورد نظر در جعبه باشد. این نشانه ها حاوی پیام هایی برای مشتریان است که می توانند به راحتی در مورد آن آگاهی کسب کنند. همچنین نماد های روی کارتن باعث می شود که یادآوری شود جعبه مورد نظر دربرگیرنده چه نوع قطعاتی است که در زمان جابه جایی نکات ایمنی برای آن لحاظ گردد.

امروزه می توان مفاهیم زیست محیطی و آگاهی در زمینه محیط زیست را نیز به نهادها و علائم روی کارتن اضافه کرد که می تواند هشداری در زمینه حفاظت از محیط زیست ما باشد. در نهایت در طراحی کارتن لوازم یدکی نگارش اطلاعات ضروری بر روی کارتن را حتما در نظر بگیرید زیراکه مشتریان مجذوب کالایی خواهند شد که اطلاعات مورد نیاز و مفیدی را در اختیار آن ها قرار دهد.

توجیه پذیری صرف هزینه برای چاپ کارتن

همان طور که ذکر شد کارتنی که برای بسته بندی لوازم یدکی مورد استفاده قرار می گیرد با توجه به وزن و متناسب با آن قطعه طراحی می گردد. می­ دانیم که بسته بندی بسیار مهم است و کارتنی که برای لوازم یدکی در نظر گرفته می شود باعث شناخت بیشتر محصول شما در بازار است. در نهایت نوع چاپ کارتن و هزینه ای که برای آن در نظر می گیرید، با توجه به مطرح کردن برند شما و تمایز آن نسبت به سایر برندها توجیه پذیر است. سرانجام طراحی کارتن لوازم یدکی خوب و با کیفیت در کنار هزینه مناسب برای آن ، به فروش استثنایی محصول مورد نظر شما در بازار ، همراه با مطرح شدن برند شما در کنار آن حالتی ایده آل را برایتان رقم می زند.

استفاده از لوگو و رنگ ها در طراحی کارتن لوازم یدکی | شرکت کارتن لاین

جمع بندی

در دنیای مدرن و صنعتی امروز یکی از اصلی ترین و مهم ترین ملزومات برای لوازم یدکی و صنعتی ، چاپ جعبه و کارتن است. به عبارتی امروزه با ترکیب هنر و علم مدرن ساخت و طراحی جعبه لوازم یدکی علاوه بر محافظت از قطعات ، یک وسیله عالی جهت اطلاع رسانی از محصول و بازاریابی بسیار آسان برای لوازم یدکی شما می باشد. از آن جایی که کارخانه ها هزینه های بسیاری برای تولید لوازم یدکی خود متحمل می شوند، در روند چاپ کارتن مورد نیاز قطعه خود توجه و دقت زیادی باید به خرج دهند.

در واقع این کارتن معرفی کننده قطعه شما به مشتریان و تمایز محصول شما از سایر محصولات مشابه است. در نتیجه می ­توان گفت که با توجه به اصولی که در ساخت کارتن به کار می­ رود و از 3 تا 7 لایه ساخته می شود ، سنگینی محصولات را تحمل می کند و مقاومت در مقابل وزن قطعات را بر دوش می کشد. بنابراین این نوع کارتن برای بسته بندی لوازم یدکی شما، هم از بازاریابی و هم از جهت جلوگیری از آسیب به قطعات ، بهترین گزینه است. در نهایت ما در این مقاله سعی کردیم شما را با اهمیت روند چاپ و طراحی کارتن لوازم یدکی آشنا کنیم تا با خیالی آسوده محصول خود را روانه بازار کرده و مشتریان را به سمت محصول خود جذب نموده و همچنین رضایت آنان را نیز جلب نمایید.

سفارش خرید کارتن از کــارتن لایــن

ما در کارتن لاین آماده ایم تا به شما تمامی مراحل کار را توضیح دهیم. فرآیند سفارش یا خرید یک کارتن بسته بندی پیجیده است و نکات ریز زیادی دارد.

Ebook

به اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا