ویژگی های کارتن میوه صادراتی | شرکت کارتن لاین

کارتن میوه صادراتی چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از مهم ترین دغدغه های تولیدکنندگان و صادرکنندگان میوه ، کارتن میوه است. کارتن میوه نقش بسیار مهمی در افزایش فروش و جذب رضایت مشتری دارد. کارتن میوه در انواع مختلفی در بازار موجود هستند که هر کدام دارای برخی مزایا و معایب هستند. با توجه به همین موضوع ما تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به معرفی ویژگی های کارتن میوه صادراتی بپردازیم. کارتن لاین به عنوان یک شرکت کارتن سازی پیشرو تلاش می کند دغدغه های مختلف را شناسایی و بهترین راهکار ها را ارائه نماید.

با توجه به این امر در ادامه به بررسی برخی از مهمترین نکات در تولید کارتن میوه خواهیم پرداخت.

سفارش کارتن بسته بندی
در :: کـــارتن لایـــن ::

ما تنها یک کارتن سازی نیستیم
ما یک مشاور در زمینه بسته بندی هستیم. ما از ابتدای فرآیند تصمیم گیری تا تحویل کارتن بسته بندی در کنار شما هستیم.

مشاوره رایگان : ۸۲۱ ۸۲۲ ۲۲ ۰۲۱
شرکت کارتن سازی کارتن لاین

طراحی کارتن بسته بندی میوه صادراتی

طراحی کارتن بسته بندی میوه باید مطابق بازار فروش و سلیقه مشتری باشد. امروزه با افزایش رقابت در بازار باید تمام استانداردهای لازم در تولید و طراحی بسته بندی میوه رعایت شود. در غیر این صورت محصول به جایگاه مطلوب در بازار جهانی نخواهد رسید و مغلوب سایر رقبا خواهد شد.

طراحی کارتن بسته بندی در عین حال که باید خلاقانه باشد باید متناسب با نیاز مشتری طراحی شود. زیبایی جعبه صادراتی بدون شک جنبه بصری محصول را به شدت افزایش خواهد داد.

طراحی کارتن میوه صادراتی | شرکت کارتن لاین

 رنگ کارتن بسته بندی میوه صادراتی

یکی از نکات بسیار مهمی که باید در طراحی کارتن بسته بندی میوه باید مورد توجه قرار بگیرد، میزان کنتراست بسته بندی است. ترکیب رنگ های مختلف باید هوشمندانه انجام شود تا باعث افزایش جذابیت تصاویر روی بسته بندی شود.

از طرف دیگر بهتر است رنگ کارتن متناسب با محصول باشد. در صورتی که بین رنگ کارتن بسته بندی میوه و محصول یک هارمونی وجود داشته باشد، می توان احساس مخاطب را تحت تاثیر قرار داد.

به عنوان مثال از آن جایی که رنگ سبز نماد طبیعت است، انتخاب رنگ سبز برای کارتن میوه می تواند نشان دهنده این باشد که حامی محیط زیست هستید و محصول داخل کارتن نیز از دل طبیعت بکر بیرون آمده است.

کیفیت ساخت کارتن بسته بندی

کارتن میوه در کنار این که باید بسیار زیبا و شکیل باشد، در عین حال باید از کیفیت ساخت مرغوبی برخوردار باشد. در غیر این صورت در حین حمل و نقل کارتن خراب خواهد شد و در نتیجه محصول نیز دچار آسیب می شود.

کیفیت کارتن تاثیر بسیار زیادی در بازاریابی و صادرات محصول دارد، به همین خاطر نباید از توجه به این موضوع غافل شد. هر چقدر کیفیت کارتن میوه صادراتی بالا باشد، میوه داخل کارتن نیز برای مدت طولانی رنگ و بوی خود را حفظ می کند.

کیفیت ساخت کارتن کارتن میوه صادراتی | شرکت کارتن لاین

جنس مرسوم در کارتن میوه صادراتی

هر کارتن از تعداد مشخصی لایه ساخته شده است. کارتن بسته بندی سه لا و پنج لا از نمونه های رایج هستند. جنس هر لایه با توجه به نوعی که مورد نیاز تعیین می شود. جنس مرسوم در کارتن بسته بندی میوه کاملا ضد رطوبت و مطابق با معیار های بهداشتی برای میوه و صیفی جات است.

در صورتی که کارتن در برابر رطوبت از مقاومت کافی برخوردار نباشد، متاسفانه در مقابل رطوبت محصول دوام نخواهد آورد و تا رسیدن به مقصد آسیب خواهد دید. کارتن های میوه دارای انواع مختلفی هستند که عبارتند از:

  • کارتن سه لایه تک ردیفه

جنس این کارتن از نوع کارتن های سه لایه است. از چسب برای وصل کردن این کارتن ها استفاده می شود. میوه ها در کارتن سه لایه تک ردیفه به صورت ردیف های تکی هستند.

  • کارتن سه لایه دو ردیفه

این کارتن های میوه ی صادراتی معمولا برای صادرات میوه به کار نمی روند و بیشتر در بازارهای داخلی ارزان قیمت استفاده می شوند. جنس کارتن سه لایه دو ردیفه نیز از جنس از جنس کارتن های 3 لایه است. رنگ این کارتن ها قهوه ای است و میوه ها در آن به صورت دو ردیف در آن قرار داده می شوند.

  •  کارتن سه لایه در دار

این کارتن دارای در است و یک گزینه مناسب برای بسته بندی میوه صادراتی به شمار می روند. کارتن سه لایه در دار در برخی موارد علاوه بر کارتن 3 لایه از کارتن 5 لایه هم تشکیل می شود.

  • کارتن دایکاتی درب دار

درب کارتن دایکاتی حالت فانتزی به خود می گیرد و باعث شکیل شدن بسته‎ بندی می شود. چاپ روی این کارتن ها از کیفیت بالایی برخوردار است.

ابعاد استاندارد کارتن میوه صادراتی

ابعاد کارتن های میوه باید طوری باشد که بر روی پالت های استاندارد قابل چینش باشند. ابعاد کارتن میوه صادراتی با توجه به نوع میوه و تعداد میوه هایی که قرار است در یک کارتن قرار داده شوند، انتخاب می شود.

ابعاد کارتن میوه در صورتی که به درستی انتخاب نشود باعث خراب شدن محصول خواهد شد که اصلا خوشایند نیست. به همین خاطر ابعاد و طراحی کارتن میوه باید توسط افراد متخصص انجام شود.

ابعاد استاندارد کارتن میوه صادراتی | شرکت کارتن لاین

قیمت کارتن بسته بندی میوه

کارتن میوه صادراتی دارای تنوع زیادی هستند. جنس ، کیفیت کارتن میوه و حتی قیمت آن ها نیز متفاوت است. از طرف دیگر تعداد کارتن مورد نیاز در قیمت کارتن موثر است. معمولا با افزایش تعداد در سفارش کارتن بسته بندی ، از قیمت کارتن کاسته می شود. نکته ای که نباید فراموش کرد این است که بسته بندی تاثیر بسیار زیادی در صادرات دارد. بسته بندی مناسب میوه باعث خواهد شد تا محصول سالم به دست مصرف کننده برسد. به همین علت است که نباید به سراغ کارتن های صادراتی ارزان قیمت و یا نامرغوب رفت.

سفارش خرید کارتن از کــارتن لایــن

ما در کارتن لاین آماده ایم تا به شما تمامی مراحل کار را توضیح دهیم. فرآیند سفارش یا خرید یک کارتن بسته بندی پیجیده است و نکات ریز زیادی دارد.

Ebook

به اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا