چاپ مش چیست و چه کاربردی دارد؟ | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

چاپ مش چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از روش های تبلیغات مدرن ، چاپ مش است. این نوع چاپ جلوه بصری مطلوبی دارد و در صنعت بسته بندی نیز دارای کاربرد فراوانی است. مش با توجه به نوعی که دارد می تواند کاربردهای مختلف دیگری نیز داشته باشد. چاپ مش در واقع نوعی استیکر چسبدار است که دارای مزیت های بسیار زیادی است. در این مقاله به صورت کامل در مورد این نوع چاپ با شما صحبت خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

کاغذ مش چیست؟

کاغد مش نوعی متریال چاپ توری شکل از انواع متریال لارج فرمت رول از جنس پی وی سی (PVC) سفید است که سوراخ های ریز دارد. این ویژگی باعث می شود تا امکان دید تصویر از خارج و دیدن منظره بیرون از داخل به وجود بیاید.

سفارش کارتن بسته بندی
در :: کـــارتن لایـــن ::

ما تنها یک کارتن سازی نیستیم
ما یک مشاور در زمینه بسته بندی هستیم. ما از ابتدای فرآیند تصمیم گیری تا تحویل کارتن بسته بندی در کنار شما هستیم.

مشاوره رایگان : ۸۲۱ ۸۲۲ ۲۲ ۰۲۱
شرکت کارتن سازی کارتن لاین

کاغذ مش از یک لایه پی وی سی سفید رنگ در وسط ، یک لایه چسب در زیر ، یک لایه کوتینگ جذب کننده مرکب اکوسالونت و یک لایه کاغذ روغنی جهت محافظت از چسب زیر مش تشکیل شده است. کیفیت چاپ مش ، به نوع کاغذ مش و دستگاه های مورد استفاده بستگی دارد. به همین علت باید کاغذ مشی که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرد از کیفیت مناسبی برخوردار باشد.

چاپ مش چیست | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

کاغذ مش چه کاربرد هایی دارد؟

با توجه به نوع کاغذ مش ، این کاغذ در صنایع مختلف ، کاربرد های گوناگونی دارد .به عنوان یکی از کاربرد های مهم کاغذ مش پشت چسبدار در تبلیغات محیطی و چاپ پوسترهای تبلیغاتی است. از کاغذ مش برای تبلیغات روی شیشه اتوبوس ها و سایر خودروها نیز استفاده می شود.

البته استفاده از مش خام به عنوان سایه بان نیز رایج است. با نصب مش خام روی شیشه مغازه یا شیشه عقب اتومبیل ، از نفوذ آفتاب به داخل جلوگیری می شود در حالی که دید به صورت کامل از بین نمی رود. کاغد مش بدون چسب نیز در استند های نمایشگاهی ، پرده و … کاربرد دارد.

چاپ مش چیست؟

این نوع چاپ اغلب موارد در ابعاد بزرگ انجام می شود. و در واقع یک نوع استیکر چسبدار است که سطح آن به صورت مشبک است. جنس مش از جنس PVC و پلی اورتان است به همین دلیل از مقاومت بالایی در شرایط جوی مختلف برخوردار است. مهم ترین ویژگی مش این است که به دلیل آن که در سطح مش سوراخ های ریز وجود دارد ، سطح شیشه را به طور کامل نمی پوشاند و فضا داخلی را تاریک نمی کند.

ویژگی های چاپ و کاغذ مش چیست؟

  • با توجه به این که نصب مش نسبت به سایر استیکر ها راحت تر است طرفداران بسیار زیادی دارد.
  • امکان چاپ در ابعاد وسیع بدون محدودیت بصورت چند لت وجود دارد.
  • بین ۴ ماه الی یکسال در محیط بیرونی و بین یک الی سه سال در محیط های داخلی ماندگاری دارد.
  • جدا کردن آن از سطح بسیار آسان است.
  • به عنوان یک ابزار تبلیغاتی بسیار مقرون به صرفه است.

ویژگی های چاپ مش | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

انواع چاپ مش

مش چاپی در دو مدل موجود است. این دو مدل عبارتند از:

  • مش پشت چسبدار

متریال مش پشت چسبدار از جنس pvc با ضخامت تقریبی ۱۰۰ میکرون با حالت برچسبی است. سطح مش پشت چسبدار دارای سوراخ های ريز است. نام تجاری این مش One way vition است. پوسترهای بزرگی که روی شیشه فروشگاه ها وجود دارد از نوع مش پشت چسبدار است. مهم ترین مزیت آن ، بین بردن دید کامل است در حالی که از ورود نور به داخل جلوگیری می کند.

  • مش بدون چسب

مش معمولی و بدون چسب برای دکورها و استند های نمایشگاهی یا ‏پارتیشن بندی فضاهای مختلف کاربرد دارد. مناسب است. صفحات مش بدون چسب در ‏عرض های متنوع ، متفاوت است. اما در حالت کلی مش بدون چسب ضخامت بسیار بیشتری نسبت به مش پشت چسبدار دارد. از طرف دیگر امکان به چاپ طرح و تصویر دلخواه بر روی مش بدون چسب وجود دارد.

اهمیت چاپ مش در صنعت بسته بندی چیست؟

بسته بندی محصولات با اهداف مختلفی انجام می شود. در صورتی که بسته بندی خلاقانه انجام شود ، نه تنها از محصول محافظت می کند بلکه می تواند یک ابزار مهم تبلیغاتی باشد. بنر ها و استیکر ها از دیر باز در صنعت بسته بندی مورد استفاده قرار می گرفتند. اما با گذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی ، ابزارهای تبلیغاتی دیگری نیز در این حوزه ورود کردند.

یکی از این ابزارهای تبلیغاتی در بسته بندی چاپ مش است. این نوع چاپ می تواند با انتقال پیام به مخاطب به صورت مستقیم و غیر مستقیم در فروش تاثیر بگذارد. به همین دلیل چاپ مش از مدل های چاپ است که در صنعت بسته بندی کاربرد فراوانی دارد.

اهمیت چاپ مش در صنعت بسته بندی | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

قیمت چاپ مش

قیمت این نوع چاپ به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال کیفیت کاغذ به کار رفته ، ابعاد ، نوع و روش چاپ  ، تعداد و حتی زمان سفارش از موارد تعیین کننده قیمت آن هستند. این نوع چاپ با دستگاه های مختلف انجام می شود ، هر چقدر از ابزارآلات با کیفیت در چاپ آن استفاده شود ، نتیجه خروجی به همان اندازه مطلوب خواهد بود و قیمت افزایش پیدا خواهد کرد. با توجه به نوسان قیمت متریال های مورد استفاده در چاپ مش ، بهترین کار استعلام قیمت روزانه است.

سفارش خرید کارتن از کــارتن لایــن

ما در کارتن لاین آماده ایم تا به شما تمامی مراحل کار را توضیح دهیم. فرآیند سفارش یا خرید یک کارتن بسته بندی پیجیده است و نکات ریز زیادی دارد.

Ebook

به اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا