اهمیت بسته بندی قطعات یدکی در جلب اعتماد مشتری | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

اهمیت بسته بندی قطعات یدکی در جلب اعتماد مشتری

آیا کالای باکیفیت و درجه یک ، با بسته بندی متوسط و بی کیفیت ، فروش خوبی خواهد داشت؟ یا آیا کالایی که کیفیت چندان بالایی ندارد ، می تواند با بسته بندی شکیل ، و استفاده از هولوگرام و چاپ لوگوی برند تولیدکننده ، به فروش خوبی برسد؟ در این مقاله راز مهمی را درباره بسته بندی قطعات یدکی خودرو با شما در میان می گذاریم و به شما می گوییم چگونه اطمینان مشتری را برای خرید قطعه شرکتی جلب کنید.

تأثیر بسته بندی بر فروش لوازم یدکی خودرو

در لوازم یدکی خودرو هم مانند هر وسایل و ابزار دیگری ، قبل از کیفیت خود کالا ، کیفیت بسته بندی آن جلب توجه می کند. کالای باکیفیت ، اگر بسته بندی بی کیفیتی داشته باشد ، نمی تواند نظر مشتری را به خود جلب کند و در نهایت به عنوان کالای غیر اصل به فروش می رسد.

سفارش کارتن بسته بندی
در :: کـــارتن لایـــن ::

ما تنها یک کارتن سازی نیستیم
ما یک مشاور در زمینه بسته بندی هستیم. ما از ابتدای فرآیند تصمیم گیری تا تحویل کارتن بسته بندی در کنار شما هستیم.

مشاوره رایگان : ۸۲۱ ۸۲۲ ۲۲ ۰۲۱
شرکت کارتن سازی کارتن لاین

در نقطه مقابل ، اگر کالایی که خود کیفیت متوسطی دارد ، در بسته بندی جالب توجهی به ویژه با هولوگرام و چاپ اطلاعات و لوگوی برند روی جعبه عرضه شود ، نظر مشتری را به عنوان کالای اصل و درجه یک جلب می کند. به همین دلیل کارشناس های حوزه بازاریابی و فروش ، بیش و پیش از کیفیت خود کالا ، روی بسته بندی آن تأکید دارند.

در بیشتر موارد ، مصرف کنندگان کالا را نه به خاطر کیفیت آن ، بلکه بیشتر به خاطر بسته بندی جذابش خریداری می کنند. شما هم اگر در زمینه فروش قطعات یدکی خودرو فعالیت دارید ، می توانید با رعایت اصول بسته بندی درست و مناسب لوازم یدکی خودرو ، فروش خود را چند برابر کنید.

شاید با خود بگویید قطعات یدکی خودرو را در کارتن خوبی می گذاریم و بسته بندی باکیفیتی خواهیم داشت؛ اما کارتن همه ماجرا نیست! علاوه بر کارتن خوب ، اصول دیگری هم هستند که باید برای بسته بندی لوازم یدکی رعایت کنید. برای نمونه چاپ لوگوی تولیدکننده روی کارتن و استفاده از هولوگرام ، جزو این نکته ها هستند.

تأثیر بسته بندی بر فروش لوازم یدکی خودرو | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

نکته هایی که باید در بسته بندی لوازم یدکی خودرو رعایت کنیم عبارت اند از:

 • محفظه مناسب

باید محفظه ای را انتخاب کنید که به اندازه قطعه موردنظر باشد. در انتخاب محفظه مناسب ، به جنس لوازم یدکی ، و همین طور اندازه و وزن آن توجه کنید.

 • پلاستیک حباب دار یا ضربه گیر

بعضی از این قطعات طوری هستند که شاید با کوچک ترین ضربه ای دچار آسیب شوند. بنابراین برای حفاظت حتما باید در این بسته بندی قطعات یدکی از پلاستیک های حباب دار استفاده کنید.

 • فوم یا یونولیت

لوازم یدکی خودرو هرقدر محکم باشند ، بازهم ممکن است در جابه جایی آسیب ببینند ، پس بهتر است هنگام بسته بندی آن ها ، از فوم یا یونولیت استفاده شود.

 • چاپ روی جعبه

کارتنی که هیچ اطلاعاتی روی آن نیست ، اعتبار چندانی به کالای درون آن نمی دهد. مشتری پیش از باز کردن جعبه ، به طور معمول اطلاعات روی کارتن را مطالعه می کند. چاپ لوگوی تولیدکننده هم اعتبار فراوانی به محصول نهایی می دهد.

 • هولوگرام یا برچسب سه بعدی

این برچسب های سه بعدی ظاهر زیبا و چشم گیری دارند. به همین خاطر ، بسته بندی هایی که هولوگرام دارند ، بیشتر موردتوجه مشتری قرار می گیرند. ضمن آنکه هولوگرام امنیت بیشتری را هم برای محصولات اصل به همراه دارد.

جلب اعتماد مشتری برای خرید لوازم یدکی

بهترین قطعات و باکیفیت ترین لوازم یدکی خودرو هم در بسته بندی نامناسب ، فروش قابل توجهی نخواهند داشت. بهترین و سریع ترین راه برای جلب اعتماد مشتری نهایی و افزایش فروش لوازم خودرو ، بسته بندی حرفه ای و قابل اعتماد است.

خرید بسته بندی قطعات یدکی | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

بسته بندی قطعات یدکی ، مزایای فراوانی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به این موارد اشاره کرد:

 • جابه جایی آسان

بسته بندی مناسب ، حمل و نقل قطعات را راحت تر می کند؛

 • حفظ سلامت و امنیت قطعه

لوازم یدکی حساس هستند و شاید با کوچک ترین ضربه ، آسیب ببینند. بسته بندی مناسب ، سلامت قطعه را تا رسیدن به مشتری نهایی حفظ می کند؛

 • جلب اعتماد مشتری

مشتری نهایی پیش از مشاهده کیفیت خود قطعه ، به کیفیت بسته بندی آن توجه می کند. بسته بندی حرفه ای با چاپ اطلاعات و استفاده از هولوگرام ، اعتماد او را جلب می کند؛

 • افزایش فروش

جلب اعتماد مشتری ، در نهایت منجر به افزایش فروش قطعات خودرو می شود.

در ادامه به دو نکته اساسی چاپ و هولوگرام با جزئیات بیشتری می پردازیم:

چاپ روی کارتن قطعات خودرو

مشتری نهایی همیشه به دنبال تولیدکنندگان معتبر در بازار لوازم یدکی خودرو است؛ چون قطعات یدکی مرغوب و باکیفیت در حفظ سلامت و طول عمر خودرو ، و همین طور ایمنی سرنشین های آن اهمیت فراوانی دارند. اما مشتری چگونه به معتبر بودن تولیدکننده پی می برد؟

چاپ روی کارتن قطعات خودرو بسیار مهم است زیرا مشتری در نگاه اول به دنبال اطلاعات تولیدکننده روی کارتن بسته بندی محصول می گردد. او ترجیح می دهد نام آن برند و اطلاعات تماس را روی بسته بندی مشاهده کند. در غیر این صورت احتمال می دهد آن قطعه غیراصل بوده و تولیدکننده معتبری آن را درست نکرده است.

علاوه بر اطلاعات تولیدکننده ، چاپ نام برند و لوگوی آن هم اعتبار زیادی به قطعه موردنظر می دهند. البته استفاده از خدمات حرفه ای گرافیکی هم اهمیت فراوانی دارند. بسته بندی قطعات یدکی باکیفیت ، ضمن محافظت بیشتر از کالا ، اعتبار تولیدکننده را به مشتری القا می کند.

بسیاری از مواقع تفاوت معتبرترین و پرفروش ترین لوازم یدکی بازار ، با لوازمی که روی قفسه فروشگاه ها خاک می خورند ، فقط در بسته بندی آن هاست! به همین خاطر استفاده از کارتن درجه یک همراه با چاپ نام برند و لوگوی آن روی بسته بندی ، به تولیدکنندگان حرفه ای این حوزه توصیه می شود.

چاپ روی کارتن قطعات یدکی خودرو | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

اهمیت هولوگرام در بسته بندی

طبق نظرسنجی هایی که میان مشتری های نهایی کالاهای مختلف انجام شده ، وجود هولوگرام روی بسته بندی محصولات ، اطمینان آن ها را جلب کرده و اعتبار بیشتر آن کالا و تولیدکننده را به ایشان القا می کند. استفاده از هولوگرام روی بسته بندی لوازم یدکی خودرو مزایای زیادی دارد که مهم ترین آن ها عبارت اند از:

 • تأثیر مثبت روی ذهن مشتری

هولوگرام تصویر جذابی است ، و از هر پیام تصویری دیگری سریع تر دیده شده و تأثیر مثبت بیشتری روی ذهن مخاطب می گذارد؛

 • القای ارزش بیشتر محصول

مشتری تحت تأثیر هولوگرام قرار گرفته و ارزش بیشتری برای آن محصول قائل می شود. فروشنده ها هم با استفاده از برچسب هولوگرام ، اصل بودن محصول را به مشتری نشان می دهند؛

 • امنیت بیشتر

برچسب هولوگرام برخلاف سایر انواع برچسب ، با روش های معمول قابل کپی نیست. سطوح مختلفی از اطلاعات و تصاویر مرئی و نامرئی در هولوگرام وجود دارند. بنابراین امنیت بیشتری برای محصول نهایی و حق کپی آن هم به وجود می آورند.

اهمیت هولوگرام در بسته بندی قطعات یدکی | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

جمع بندی

در لوازم یدکی خودرو هم مانند هر وسایل و ابزار دیگری ، قبل از کیفیت خود کالا ، کیفیت بسته بندی آن جلب توجه می کند. بهترین قطعات و باکیفیت ترین لوازم یدکی خودرو هم در بسته بندی نامناسب ، فروش قابل توجهی نخواهند داشت. نقطه مقابل این قضیه هم صدق می کند.

در این مقاله جزئیات فراوانی درباره بسته بندی قطعات یدکی خودرو ، از جمله چاپ لوگوی برند و اطلاعات تولیدکننده روی کارتن و همین طور استفاده از هولوگرام پرداختیم. رعایت این نکته در سفارش کارتن لوازم یدکی ، فروش شما را مانند تولیدکنندگان حرفه ای لوازم یدکی در دنیا ، چند برابر خواهند کرد.

سفارش خرید کارتن از کــارتن لایــن

ما در کارتن لاین آماده ایم تا به شما تمامی مراحل کار را توضیح دهیم. فرآیند سفارش یا خرید یک کارتن بسته بندی پیجیده است و نکات ریز زیادی دارد.

Ebook

به اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا