اصول تولید کارتن بسته بندی چیست؟

تولید کارتن بسته بندی به ظاهر کار ساده ای است، اما اگر چند نکته ساده را ندانید، ممکن است سرتان به راحتی کلاه برود! بعضی شرکت های غیرمعتبر دست به کارهایی در تولید کارتن می زنند، که کیفیت آن را به شدت پایین می آورد. در این مقاله می خواهیم آن اصول تولید کارتن بسته بندی را با شما در میان بگذاریم تا موقع سفارش و خرید کارتن به آن ها توجه داشته باشید.

متأسفانه بعضی شرکت های تولید کارتن موقع سفارش از نا آگاهی مشتری ها سوءاستفاده کرده و محصول بی کیفیتی را تحویل می دهند. برای مثال می گویند کارتن پنج لا می دهیم، هرچند به ظاهر همان پنج لا را به شما تحویل می دهند، اما در واقع از مقوای بی کیفیت ، گرماژ پایین ، یا چسب نامرغوب استفاده کرده اند!

چنین کارتن هایی هیچ دوامی ندارند، چسبشان باز می شود، مقوا پاره می شود، و خلاصه هزینه های فراوانی را که داده اید به باد خواهند داد. موقع سفارش و همین طور زمان تحویل کارتن بسته بندی ، باید به چند نکته توجه کنید. اگر می خواهید خرید مطمئنی داشته باشید، این مقاله را با دقت و تا انتها مطالعه کنید.

سفارش کارتن بسته بندی
در :: کـــارتن لایـــن ::

ما تنها یک کارتن سازی نیستیم
ما یک مشاور در زمینه بسته بندی هستیم. ما از ابتدای فرآیند تصمیم گیری تا تحویل کارتن بسته بندی در کنار شما هستیم.

مشاوره رایگان : ۸۲۱ ۸۲۲ ۲۲ ۰۲۱
شرکت کارتن سازی کارتن لاین

تولید کارتن مناسب و با کیفیت | شرکت کارتن لاین

طراحی کارتن و جعبه برای بسته بندی

بسته بندی حرفه ای کمک زیادی به فروش محصول می کند. به همین خاطر طی این سال ها صنعت چاپ و بسته بندی رونق بیشتری یافته و صاحبان کسب و کار علاوه بر کیفیت خود محصول ، به کیفیت بسته بندی و چاپ آن هم نگاه ویژه ای دارند.

جعبه و بسته بندی کمک می کند محصول شما در محیط امن و تمیزی نگهداری شود؛ از آلودگی محصول و بی نظمی های احتمالی جلوگیری کرده و ظاهر زیبا و مرتبی به آن می دهد.

پیش از سفارش باید نوع محصول خود را مشخص کنید؛ سپس ابعاد محصول باید اندازه گیری و تعیین شوند. پیش از سفارش و چاپ کارتن ، آن را با نرم افزارهای طراحی شبیه سازی کنید. تصویر نهایی بسته بندی را مشاهده و بررسی نمایید.

پس از طراحی با نرم افزار ، نوبت به طراحی گرافیکی جعبه می رسد. در چاپ کارتن می توانید رنگ ، جنس ، نوع چاپ ، محل چاپ توضیحات ، لوگوی برند و مواردی از این دست را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که یکی از اصول تولید کارتن بسته بندی حفظ شخصیت برند در آن است. بسته بندی جذاب باشد و در عین حال تا حد امکان با محیط زیست سازگاری داشته باشد.

نکته بسیار مهم اینکه بسته بندی نباید باعث شود قیمت محصول شما بیش از اندازه افزایش یابد. چون به همان میزان که بسته بندی خوب برای مخاطب اهمیت دارد، قیمت آن هم عامل مهمی به حساب می آید. البته قیمت تولید کارتن بسته بندی با توجه به نرخ روز ورق ، قالب ، چاپ و نوع کارتن ، لمینتی یا دایکاتی بودن مقوا و نکته های دیگر محاسبه می شود.

طراحی کارتن بسته بندی | شرکت کارتن لاین

انتخاب جنس کارتن و مقوا

یکی از مهمترین نکات تولید کارتن بسته بندی انتخاب جنس مناسب کارتن است. جنس کارتن یا مقوا انواع مختلفی دارد. برای سفارش خرید کارتن بسته بندی ابتدا باید از جنس و نوع مقوای مورد نیاز خود مطمئن شوید. از انواع جعبه و کارتن بسته بندی می توان به این موارد اشاره کرد:

  • جعبه مقوایی
  • جعبه لمنیت کارتن
  • و جعبه هارد باکس یا جعبه سخت

انواع مقوا برای چاپ جعبه هم عبارت اند از:

  • مقوای پشت طوسی
  • مقوای گلاسه
  • مقوای ایندربرد
  • مقوای فانتزی
  • و مقوای کرافت

برای هر کارتن بسته بندی از یک نوع مقوا استفاده می شود. البته برای کارتن بعضی محصولات ، نمی توان از برخی از انواع کارتن ها و مقواها استفاده کرد، چراکه ممنوعیت مصرف دارند. برای نمونه استفاده از مقوای پشت طوسی برای مواد خوراکی ممنوع است؛ چون در تولید آن از کاغذهای بازیافتی استفاده می شود.

برای بسته بندی محصولات خوراکی و بهداشتی باید از مقوای ایندربرد یا مقواهای بهداشتی و مقوای پشت سفید استفاده کرد. این نوع مقواها دارای استانداردها و مجوزهای لازم برای بسته بندی مواد خوراکی هستند و کیفیت آن ها از سایر مقواها بیشتر است.

چسب مناسب در کارتن بسته بندی

مهم ترین عامل در چسباندن لایه های کارتن ، چسب است. در هنگام تولید کارتن بسته بندی باید از چه نوع چسبی استفاده کنیم؟ شرایط و چگونگی استفاده از چسب مناسب کارتن بسته بندی را در ادامه توضیح می دهیم.

چسبی که برای کارتن بسته بندی استفاده می شود، باید مناسب آن باشد. چسب های ویژه این حوزه ، برای بسته بندی کرافت و کارتن ، کبریت سازی و کلیه سطوح سلولزی استفاده می شوند. استحکام درونی این چسب ها که به چسب گرم بسته بندی معروف هستند، آن ها را برای چسباندن جعبه و مقوا ایدئال می کند. ساختار شیمیایی این چسب ها ، پایداری حرارتی ، اتصال قوی ، مقاومت در برابر تغییرات هوا و شرایط محیط را به همراه دارد.

چسب گرم مناسب برای کارتن بسته بندی اگر دور از نور مستقیم خورشید و در دمای بین ۱۰ تا ۴۰ سانتی گراد نگهداری شود، تا دو سال عمر مفید دارد.

جمع بندی

بعضی شرکت های تولید کارتن بسته بندی موقع سفارش از نا آگاهی مشتری ها سوءاستفاده کرده و محصول بی کیفیتی را تحویل می دهند.

برای اینکه بتوانید اصول تولید کارتن بسته بندی را به خوبی رعایت کنید، ابتدا باید نوع محصول خود را مشخص کنید. سپس باید به جنس مقوا یا جعبه ای که استفاده می شود دقت کنید، چون برای بعضی محصولات ، نمی توان از بعضی مقواها استفاده کرد.

برای نمونه استفاده از مقوای پشت طوسی برای مواد خوراکی ممنوع است. چون در تولید آن از کاغذهای بازیافتی استفاده می شود. و در نهایت مهم ترین عامل در چسباندن لایه های کارتن ، چسب است. چسب کارتن بسته بندی اگر دور از نور مستقیم خورشید و در دمای بین ۱۰ تا ۴۰ سانتی گراد نگهداری شود، تا دو سال عمر خواهد داشت.

برای خرید و سفارش کارتن بسته بندی با بهترین کیفیت و دریافت آن در سریع ترین زمان ممکن، با کارشناسان ما در شرکت کارتن سازی کارتن لاین تماس بگیرید. ما در تمام مراحل در کنار شما خواهیم بود.

سفارش خرید کارتن از کــارتن لایــن

ما در کارتن لاین آماده ایم تا به شما تمامی مراحل کار را توضیح دهیم. فرآیند سفارش یا خرید یک کارتن بسته بندی پیجیده است و نکات ریز زیادی دارد.

Ebook

به اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا