کارتن های بسته بندی لوازم خانگی | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

تولید کارتن لوازم خانگی و عوامل اثر گذار در آن

کارتن یکی از رایج ترین ابزار هایی است که برای جابه جایی انواع وسایل از جمله لوازم خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. کارتن های لوازم خانگی عموما قابل بازیافت بوده و دوستدار محیط زیست هستند. از سوی دیگر در تولید کارتن لوازم خانگی می‌بایست استحکام کافی را برای تحمل وزن یک وسیله در نظر گرفت. بنابراین استفاده از این ظرف بسته بندی کاغذی در کارخانه های سازنده لوازم خانگی و هنگام اسباب کشی بسیار رایج است.

در این مقاله قصد داریم به بررسی بسته بندی لوازم خانگی بپردازیم؛ با ما همراه باشید.

سفارش کارتن بسته بندی
در :: کـــارتن لایـــن ::

ما تنها یک کارتن سازی نیستیم
ما یک مشاور در زمینه بسته بندی هستیم. ما از ابتدای فرآیند تصمیم گیری تا تحویل کارتن بسته بندی در کنار شما هستیم.

مشاوره رایگان : ۸۲۱ ۸۲۲ ۲۲ ۰۲۱
شرکت کارتن سازی کارتن لاین

ویژگی انواع کارتن بسته بندی لوازم خانگی

تنوع بالایی از کارتن ها برای بسته بندی کردن لوازم خانگی وجود دارد. به همین دلیل تقسیم بندی های مختلفی برای آن خواهیم داشت. موارد مختلفی در انتخاب نوع کارتن نقش دارند که از آن جمله می توان به نوع محصول و ابعاد آن اشاره کرد. با توجه به این امر می توان از کارتن های مختلفی استفاده کرد.

به طور کلی کارتن لوازم خانگی باید ویژگی های مختلفی داشته باشد. از جمله:

 • جلوگیری از فشار و ضربه
 • محافظت در برابر سرما و گرما
 • جلوگیری از تابش آفتاب
 • جلوگیری از نفوذ رطوبت
 • معرفی مناسب محصول و تولید کننده
 • طراحی چشم نواز و جذاب برای مشتریان

به عنوان مثال برای محصولاتی نظیر یخچال که ابعادی بزرگی دارند، معمولا از کارتن های چند لایه استفاده می شود. این کارتن ها استحکام بالایی دارند و به خوبی از چنین محصولاتی محافظت می کنند.

گزینه دیگری که بیشتر به عنوان کارتن لوازم خانگی کوچک تر به کار می روند ، کارتن های لمینتی هستند. این کارتن ها مقاومت خوبی دارند، به خوبی می توان طرح های مختلف روی آنها چاپ کرد، و از محصول در برابر عوامل خارجی محافظت می کنند.

کارتن دسته دار دیگر گزینه موجود است. از این کارتن ها بیشتر برای بسته بندی قطعات صنعتی استفاده می شود.

نمونه ای از کارتن لوازم خانگی | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

نکات کلیدی در تولید کارتن لوازم خانگی

در تولید کارتن مناسب برای بسته بندی لوازم منزل رعایت برخی نکات ضروری است ؛ در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

نوع درب بسته بندی

بسته بندی لوازم خانگی از نظر نوع درب به دو نوع تقسیم می شود. کارتن های یک درب که زمانی مورد استفاده قرار می گیرند که بخواهیم محصول را در نمایشگاه نمایش دهیم. اما کارتن های رایجی که هنگام خرید وسایل منزل به عنوان پوشش مورد استفاده قرار می گیرند ، از نوع بدون درب هستند.

این کارتن ها برای بسته بندی انواع لوازم منزل مانند یخچال ، فریز ، اجاق گاز ، ماشین لباسشویی و ماشین ظرف شویی استفاده می شوند. البته استفاده از این نوع کارتن ها در دنیای مدرن بسته بندی در حال منسوخ شدن است.

تعداد لایه های کارتن

نکته مهم دیگر در تولید کارتن ها ، تعداد لایه های آن است. بر این اساس کارتن ها به سه دسته ی کارتن ۳ لایه ، ۵ لایه و ۷ لایه تقسیم می شوند.

برای تولید کارتن لوازم خانگی بزرگ معمولا از کارتن های ۵ لایه یا ۷ لایه استفاده می شود. کارتن های ۵ لایه دارای استحکام زیادی بوده و می توانند برای جابه جایی لوازم خانگی در یک مسافت طولانی هم مورد استفاده قرار بگیرند.

عموما شرکت های اتو بار نیز از کارتن های ۵ لایه برای جابجایی لوازم خانگی استفاده می کنند. در این حالت باید برای جلوگیری از ایجاد آسیب ، لایه هایی از مقوا ، پلاستیک حبابدار یا نایلون های مقاوم را برای ایجاد فاصله در بین وسایل مورد استفاده قرار داد.

چاپ روی کارتن بسته بندی

از سوی دیگر چاپ نیز در تولید کارتن لوازم خانگی بسیار مهم است. زیرا این نوع از کارتن ها به دلیل استحکام خود تا مدت زیادی در انبار منازل یا فروشگاه ها برای استفاده در جابه جایی های آینده نگه داری می شوند. بنابراین یک چاپ باکیفیت بر روی کارتن بسته بندی می تواند تا سال ها در ذهن مانده و به برند سازی محصول کمک کند.

چاپ روی کارتن بسته بندی لوازم خانگی | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

اندازه کارتن بسته بندی

یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید کارتن لوازم خانگی این است که اندازه بسته بندی با اندازه وسیله تناسب داشته باشد. هر کارتنی در فهرست مشخصات خود دارای یک تلورانس است که میزان تحمل کارتن در برابر تغییر شکل را نشان می دهد. این امر باید به دقت در تولید کارتن لوازم خانگی در نظر گرفته شود.

بنابراین اگر کارتن لوازم خانگی از اندازه وسیله کوچک تر باشد تا زمانی به شما کار خواهد داد که تغییر ابعاد آن در اثر قرارگیری وسیله در حدود تلورانس قرار بگیرد. در غیر این صورت کارتن پاره شده و مقاومت خود را از دست خواهد داد. حدود تلورانس کارتن معمولا چند میلی متر است.

از سوی دیگر اگر بسته بندی به قدری بزرگ باشد که فضای خالی زیادی در اطراف وسیله وجود داشته باشد، جابه جایی ها می تواند منجر به آسیب لوازم خانگی شود. بنابراین مهم است که این نکته نیز در تولید کارتن بسته بندی لوازم خانگی مورد توجه قرار گیرد.

ظاهر بسته بندی

در مورد کارتن لوازم خانگی در ابعاد کوچک مانند اتو ، ظروف آشپزخانه یا سایر وسایل منزل ، علاوه بر جنس ، طراحی ظاهر آن نیز اهمیت ویژه ای دارد.

نکته ای که باید در مورد این دسته از لوازم خانگی به خاطر داشته باشید همین ظاهر جذاب و خلاقانه است؛ چراکه می تواند نظر مشتری را به سوی محصول شما جذب کند. خصوصا برای جعبه لوازم خانگی کوچک تر که تنوع بیشتری نسبت به لوازم خانگی بزرگ تر دارند، این خلاقیت در بسته بندی است که می تواند وجه تمایز و رمز موفقیت شما باشد.

این دسته از لوازم خانگی به دلیل وزن سبک خود نیاز به کارتن های خیلی محکم ندارند. البته این موضوع به این معنا نیست که کیفیت کارتن در بسته بندی مهم نیست. واضح است که در این مورد نیز کیفیت حرف اول را میزند.

به عنوان مثال کارتن لمینتی یکی از گزینه های عالی برای بسته بندی این محصولات است. چرا که می توان طرحی جذاب را روی کارتن چاپ کرد. این کارتن ها همچنین مقاومت خوبی هم دارند از کالا به خوبی محافظت می کنند.

ظاهر بسته بندی لوازم خانگی | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

انتخاب جنس مناسب

بسته بندی به عنوان یک پوشش محافظتی از اهمیت بالایی برخوردار است. پوششی که باید در برابر انواع ضربه مقاوم بوده و بتواند وزن لوازم خانگی را تحمل کند. به همین دلیل است که یکی از مهم ترین بخش ها در تولید کارتن بسته بندی این لوازم  ، انتخاب جنس مناسب کارتن برای آن است. زیرا این کارتن ها مسئولیت سنگین حفاظت از لوازم خانگی با وزن زیاد و ارزش بالا را بر عهده دارند.

ماده اصلی در تولید کارتن بسته بندی

ماده اصلی در تولید کارتن بسته بندی انواع وسایل از جمله وسایل منزل ، کاغذ و مقوا است. تعداد لایه ها و جنس کاغذ می تواند بر روی استحکام کارتن و نوع چاپی که باید بر روی آن استفاده شود، تاثیرگذار باشد. رایج ترین کاغذ هایی که در ساخت کارتن استفاده می شوند، عبارت اند از:

 • کاغذ بازیافت
 • کاغذ مازندران
 • کاغذ لاینر
 • کاغذ سفید
 • کاغذ صنعتی کرافت
 • کاغذ تاپ وایت

کاغذ مازندران یکی از اصلی ترین مواد اولیه در تولید کارتن لوازم خانگی و ساخت انواع کارتن های ۵ لایه و ۷ لایه است. این نوع از کارتن به دلیل استفاده از چوب در تولید کاغذ استحکام بسیار بالایی دارد.

یکی دیگر از کاغذ های رایج در ساخت کارتن بسته بندی وسایل منزل ، کاغذ کرافت است. این نوع از کاغذ در رنگ های مختلفی تولید شده و به عنوان یک کالای وارداتی در ایران حضور دارد. کاغذ های کرافت به دلیل استحکام بالا و مقاومت در برابر نفوذ رطوبت ، یکی از بهترین انتخاب ها برای بسته بندی لوازم منزل سنگین مانند یخچال ، اجاق گاز و فریزر هستند.

به خاطر داشته باشید که جنس کارتن بسته بندی وسایل منزل باید به گونه ای باشد که در مسافت های طولانی و جابه جایی های مداوم به راحتی آسیب نبیند.

کاغذ صنعتی کرافت | شرکت کارتن سازی کارتن لاین

جمع بندی

لوازم خانگی ممکن است در طول عمر خود جابه جایی های زیادی را تجربه کنند. این وسایل از زمانی که از کارخانه به فروشگاه و سپس به منازل منتقل می شوند، مسافت های طولانی را برای رسیدن به مقصد طی می کنند. به همین دلیل بسته بندی آن ها و استفاده از یک کارتن باکیفیت در این فرایند بسیار مهم است.

کارتن هایی که برای بسته بندی این لوازم استفاده می شوند، باید بتوانند از این وسایل در برابر سرما و گرما ، تابش آفتاب ، رطوبت ، فشار و ضربه محافظت کنند. به همین دلیل جنس این نوع کارتن ها و استحکام آن ها بسیار مهم است.

در این مقاله به بررسی نکاتی که در تولید کارتن لوازم خانگی اهمیت دارد، پرداختیم. همچنین نکاتی را ذکر کردیم که باید در هنگام تولید ، انتخاب و سفارش کارتن لوازم خانگی برای این هدف مورد توجه قرار گیرد. همچنین درباره رایج ترین کاغذ هایی صحبت کردیم که در تولید کارتن بسته بندی لوازم خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. شرکت کارتن سازی کارتن لاین هم در این راستا آماده است تا طراحی و تولید انواع کارتن بسته بندی را با بهترین کیفیت انجام دهد.

سفارش خرید کارتن از کــارتن لایــن

ما در کارتن لاین آماده ایم تا به شما تمامی مراحل کار را توضیح دهیم. فرآیند سفارش یا خرید یک کارتن بسته بندی پیجیده است و نکات ریز زیادی دارد.

Ebook

به اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا